Zijn vrouw Margaretha Elisabeth runde na haar mans opname het bedrijf nog een aantal jaren. Maar het ging niet goed met de zaak. 'De Dolle- hoed' was door de financiële problemen onder tussen in het bezit gekomen van de Hengelosche Brouwerij. Deze deed in 1940 de exploitatie van 'De Dollehoed' over aan H.J. de Graaf. Deze had voor die tijd een slagerij in de Bierstraat in Lo- chem. Aan het pand werd het een en ander ver bouwd, waardoor het geheel een riantere indruk maakte. Onder de nieuwe beheerder begon het horecabedrijf ook weer goed te lopen. Ondanks het feit, dat ons land bezet was door de Duitsers, kwamen er in de oorlogsjaren, vooral in de zomer, nog veel dagjesmensen en toeristen voor rust en ontspanning naar de nieuwe 'Dolle Hoed'. Na de oorlog baatte de familie B. Otte het bedrijf gedurende tientallen jaren uit. Van 1991 tot 1995 deed dat de familie Eggink. In 1995 vertrok deze familie echter naar Eibergen. Ze namen de naam 'De Dollehoed' mee. In het pand aan de Bar- chemseweg kwam daarna een Chinees-Indisch res taurant. Nu is Oriëntaals Restaurant Chu Lin haast niet meer weg te denken als eigenaar en gebruiker van het pand. De oude 'Dollehoed' Na 1926 had het karakteristieke pand geen ho recafunctie meer en droeg het ook niet meer die oude bijzondere naam. Vanaf dat moment luidde de naam 'P.W. Jansenhuis', verzorgingshuis voor ouderen. Eigenaar was de stichting 'Pro Senectute'. Dit alles heeft, zoals eerder vermeld, kunnen plaats vinden dank zij de gulle gaven van het echtpaar Van der Harst - Jansen. Het pand heeft deze verzorgingsfunctie behouden tot 1982. Toen was het in verband met de eisen des tijds blijkbaar nodig om de bewoners in een modernere woonomgeving te huisvesten. Dat werd het nieuwgebouwde Tusselerhof in Lochem. Hierna duurde het enige jaren voor het oude pand een nieuwe vaste bestemming kreeg. Rond 1986 heeft het nog een aantal vluchtelingen onderdak geboden, Tamils uit Sri Lanka. Maar uiteindelijk kreeg het zijn oorspronkelijke horecabestemming terug. De hotelketen Hamp shire kocht het pand en vestigde er het hotel restaurant Bon'Aparte in. In 2014 moest het echter wegens faillissement worden gesloten. Nu is de zaak weer geopend, losgekoppeld van de Hamp- shireketen. De nieuwe naam luidt Boetiek hotel BonAparte. Noten 1 Een uitspanning is van oorsprong de plaats waar rijtuigen van frisse paarden werden voorzien. De gebruikte paarden werden uitgespannen om uit te kunnen rusten. Omdat dit enige tijd in be slag nam, bezaten veel uitspanningen een gelegenheid om iets te nuttigen. De aanduiding wordt tegenwoordig gebruikt voor plek ken waar men kortere tijd verblijft, meestal tijdens een uitstapje. Veel uitspanningen hebben extra faciliteiten, zoals een speeltuin voor de kinderen. Deze speeltuinen zijn vaak uitgegroeid tot de voornaamste attractie. 2 In het blad Belvédère (1993/4 en 1994/1) van de Stichting Streek geschiedenis Lochem en omstreken. 3 In zijn rubriek 'Nieuwtjes over de geschiedenis van Lochem (5)' in genoemd tijdschrift van het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem. 4 Nederduits Gereformeerde Gemeente Lochem, Doopboek 1665 1697 (R.B.S. 1070.4). 5 De ets is te vinden in de verzameling van het Rijksmuseum te Amsterdam. 6 De kaart is te vinden bij het Regionaal Archief Zutphen in de deelcollectie Magsitratenbibliotheek (archiefnr. 272). 7 Uit het beeldarchief van het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem. 8 Volgens het bevolkingsregister werd haar naam als Kompanje geschreven. 9 Stichting Pro Senectute - 'voor den ouderdom' - is een organisa tie zonder winstoogmerk met een rijke historie. Sinds 1922 biedt Pro Senectute huisvesting en zorg aan gelijkgestemde senioren. Deze gelijkgestemdheid komt onder andere tot uiting in hun achtergrond en brede maatschappelijke en culturele belangstel ling. Kwaliteit, goede omgangsvormen en privacy zijn vanzelfspre kende elementen in de dienstverlening van Pro Senectute. (Deze beschrijving afkomstig van de website van de Stichting)

Land van Lochem | 2017 | | pagina 22