De 'Dolle Hoed' Glorietijd en teloorgang van een oude uitspanning (1888 - 1926) Eddy ter Braak Uitspanning1 de 'Dolle Hoed, destijds gelegen aan de weg van Lochem naar Barchem, heeft jaren lang een grote aantrekkingskracht gehad op de van zijn vrije tijd genietende mens. Van heinde en verre kwam men er naar toe, om een vakantie door te brengen, of om zich een gezellige middag te vermaken met familie of vrienden, bij het gebruik van een hapje en een drankje op het terras of in de prachtige tuin van de uitspanning. Ook kwamen veel mensen om van hieruit te gaan wan delen door de bossen op de Lochemseberg, of om een bezoek te brengen aan de vlakbij gelegen uitkijktoren de 'Belvédère, van waar men wijd over de omgeving uit kon kijken (tot aan Deventer toe). Er waren dagen, dat de aangevoerde bezoekers uit de stoomtram puilden. Over deze uitspanning is in de loop der jaren wel meer geschreven. Uit 1993/1994 is er het lezens waardige artikel 'Herberg De Dollehoed, gezellig en sfeervol restaurant' van Jan Klein Egelink2. In 2006 heeft André Reincke' in het Land van Lochem3 hier nog aanvullingen op gegeven, vooral betreffende de oudere geschiedenis van de 'Dolle Hoed'. Dit artikel gaat vooral over de gloriejaren van de 'Dolle Hoed', al heeft Jan Klein Egelink die jaren in zijn artikel ook wel aan de orde gesteld. Ik wil zijn werk graag aanvullen en van meer afbeeldingen voorzien. Nu hebben we, wat dat laatste betreft, meer mogelijk heden en het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem heeft van de 'Dolle Hoed' een aardige verza meling foto's.

Land van Lochem | 2017 | | pagina 13