NL-Doet en het Oranjefonds Genealogie in Gorssel In zaal De Brink (naast NH kerk) Hoofdstraat 27 - 7213 CV te Gorssel Binnen het Historisch Genootschap zijn er twee werkgroepen die zich met de natuur bezig houden. Eén groep zorgt voor het onderhoud van de Oude Begraafplaats aan de Zutphenseweg, terwijl de andere groep met onderhoud van de kruidentuin rond het bleekhuisje, ofwel De Bleike, aan de Westerbleek druk is. Beide werkgroepen doen al enkele jaren mee met NL-Doet, een landelijke actie van het Oranjefonds om vrijwilligerswerk te stimuleren. Door het indienen van projecten worden extra helpers gezocht voor klussen. Dit jaar vonden de dagen, zoals altijd weer in het vroege voorjaar, plaats op vrijdag 10 en zaterdag11 maart. Naast promotie van het vrijwilligerswerk en het zoeken naar extra hulp, verstrekt het Oranje Fonds een subsidie voor de klussen die op die dag gedaan worden. Elk jaar lukt het weer klussen te doen met de extra gevraagde hulp om zo de begraafplaats en kruiden tuin in mooie staat te houden. Ook de plaatselijke pers besteed aandacht aan het werk, dat op die dagen gedaan wordt. Op de Oude Begraafplaats kregen we hulp van scholieren en in de kruidentuin van mede werkers van Viverion. De plaatselijke middenstand sponsorde de lunches. Het Oranjefonds kan echter niet van de wind leven en doet een beroep op organisaties die profiteren om te collecteren voor haar werk. Dit kan van huis tot huis, maar kan ook op wat modernere manier door per bank het geld over te maken. De helft van de opbrengst is dan voor het Genootschap. Wilt u extra bijdragen, maak dan een bedrag over op: NL68INGB0005699583 van het Historisch Genoot schap. Namens het Oranje Fonds en het HG bij voorbaat hartelijk dank. Zaterdag 29 april 2017 organiseert de Werkgroep Genealogie van de Historische vereniging "De Elf Marken" te Gorssel haar Genealogische dag. Evenals voorgaande jaren begint de dag 's morgens om 10.00 uur en eindigt om ongeveer 16.00 uur. Vele standhouders zullen weer van de partij zijn, oude bekenden en ook nieuwe gezichten zul len dit jaar weer hun opwachting maken. De familie Voortman zal op deze dag centraal staan. Meer informatie over de genealogische dag is te vinden op www.deelfmarken.nl

Land van Lochem | 2017 | | pagina 12