Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter 10 september Open Monumenten Dag Dank zij enthousiaste vrijwilligers en prachtig weer kijken we terug op een zeer geslaagde dag. Centraal stond dit keer de Remonstrantse kerk aan de Em- mastraat en de daar tegenover liggende voormalige winkel van de fa. Hassink, thans bewoond door de fam. De Boer. Zij hadden die dag hun prachtige in originele staat gebrachte pand open gesteld voor pu bliek. Velen waren reeds bij de opening, welke door burgemeester Van 't Erve werd verricht, aanwezig. In de kerk was door ons Genootschap een kleine ten toonstelling ingericht over de buurt. Nogmaals dank aan de vele vrijwilligers en op naar volgend jaar met als thema "BOEREN, BURGERS en BUITENLUI Overleg met Gemeente over archiefverplaatsing Het overleg, samen met onze zustervereniging "De Elf Marken" uit Gorssel, over een eventuele verhuizing van het Lochemse archief vanuit het Archief Zutphen naar het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers in Doetinchem heeft plaats gevonden en is nog gaande. We hebben de wethouder niet kunnen overtuigen dat de verhuizing niet moet plaatsvinden. De toezeg ging dat er voor gezorgd kan worden dat te onder zoeken stukken in Zutphen bezorgd kunnen worden vinden wij onwerkbaar. Verdere acties worden on dernomen om het lokaal bestuur en de raadsfracties onze bezwaren kenbaar te maken. 22 oktober Dag van de Geschiedenis, Vervoer Deze geweldige dag stond in het teken van het thema vervoer. De voertuigen op de Markt werden bewonderd, de tentoonstelling in de voormalige Ra bobank (wat een heerlijke tentoonstellingsruimte is dit!) werd druk bezocht en de lezingen waren volge boekt. De fietstocht had iets meer aandacht verdiend, maar de organisatie kan op een zeer geslaagde dag terugkijken. Wij hebben ons weer van de beste zijde laten zien. Hulde en dank aan de organisatie en de vele vrijwilligers. Elders in dit nummer vindt u een uitgebreid verslag. Uitnodiging Het bestuur nodigt u uit tot het bijwonen van onze traditionele Nieuwjaarsbijeenkomst. Het uitwisselen van wensen en de speech van de voorzitter staan centraal, maar voor de vrolijke noot zal gezorgd worden door het duo Thera en Gerrit Lueks. U bent van harte uitgenodigd op zaterdag 7 januari 2017 van 14.30 tot 16.30 uur bij Eetcafe De Zonnebloem, Zutphenseweg 103 in Lochem. 4 10 sept. Open Monumenten Dag. Q_

Land van Lochem | 2016 | | pagina 4