Tijdens de zomercursussen sliepen de deelnemers in hotels of bij particulieren in Barchem. In 1918 werd de houten keukenloods in gebruik genomen. Deze keu- kenloods lag aan de huidige weg die naar de kapel leidt vanaf de Bergweg. Slaaphuisjes Het slapen in hotels en bij particulieren werd toch als niet ideaal ervaren en zo ontstond het plan om enkele slaaphuisjes op het terrein te bouwen. Uiteindelijk gaf men aan het verenigingslid G.J. Postel Hzn opdracht om een viertal slaaphuisjes te ontwerpen, met in totaal 64 slaapplaatsen. In 1922 is de oplevering van de vier slaaphuisjes, elk vernoemd naar een van de vier evangelisten, een feit. Soberheid was troef in deze slaaphuisjes, getuige de bijgaande foto's. Centraal gebouw Men kon dus nu in eigen gebouwen lezingen volgen (kapel), slapen (slaaphuisjes), eten koken (keuken- loods) en eten in een tent, maar een centraal gebouw voor een meer permanent verblijf was een grote wens van de Vereniging. Het aanbod van de baronesse om een van haar boer derijen daarvoor te gebruiken en zelfs op haar kosten de boerderij te verbouwen leek het bestuur geen goed plan. De boerderij was mogelijk te klein en ge legen aan de drukke doorgaande weg naar Lochem, met een tram voor de deur. Uiteindelijk was er voldoende geld geleend voor de nieuwbouw, wederom naar ontwerp van architect Postel. In 1920 koopt men voor een zeer symbolisch bedrag het complete landgoed van de baronesse. De Vereni ging is tot 2012 eigenaar gebleven van het landgoed. Zomercursus 2 september 1915. Foto afkomstig uit de privécollectie van mevrouw L.Y. Brouwer-Schouten te Groenekan, kleindochter van Hendrik Copijn. De houten keukenloods 1918

Land van Lochem | 2016 | | pagina 6