Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter NL Doet De werkgroepen van de kruidentuin en de oude begraafplaats hebben ook dit jaar weer meegedaan aan de landelijke actie NL Doet. Naast de vele vrijwil ligers was ook een enthousiaste klas van het Staring College op de oude begraafplaatsen aanwezig en zowel in de kruidentuin als op de oude begraafplaats hebben twee wethouders van de Gemeente Lochem de handen uit de mouwen gestoken. Rode beuk Op 1 april heeft de oude begraafplaats een prachtige rode beuk aangeboden gekregen van het Recreatie schap. In aanwezigheid van de leden van de werk groep hebben wethouder Groot Wesseldijk en de heer Drooghe de boom geplant. Overdracht Sommerset monument Leden van het bestuur hebben het Genootschap weer vertegenwoordigd op 1 april bij de overdracht van het Sommerset monument in de Enk, aan een klas van het Staring college. Daarna vond een in drukwekkende bijeenkomst plaats in de voormalige Synagoge. Open dag Advendoplein In samenwerking met muziekvereniging Advendo, de pluimvee- en kleindierenvereniging Peklo, de duiven- vereniging PAX Snelpost, de tafeltennisclub de Toe komst, het Lochems mannenkoor en het zangkoor Surprise, werd op 2 april een open dag georganiseerd om onze verenigingen te promoten. Wij als Genootschap hadden 72 nieuwe leden uitge nodigd om ons werk te tonen, maar helaas viel de opkomst tegen. De open dag op zich was gezel lig maar het resultaat, belangstelling en nieuwe leden, viel helaas tegen. Algemene ledenvergadering. De algemene ledenvergadering op 20 april werd goed bezocht. De agenda werd vlot afgewerkt. We hebben afscheid genomen van bestuurslid Erik Kruiderink, (hij blijft wel actief in commissies) en van onze secretaresse Marie Lievestro. Onder daverend applaus werd haar een bloemetje aangeboden. Marie blijft wel bestuurslid. Haar taak (secretaris) wordt overge nomen door Paul Roodbol, die met algemene stemmen tot bestuurslid werd gekozen. Marie ook vanaf deze plaats heel erg bedankt voor je secretariële werk voor het Genootschap en Paul welkom en succes met je werk. Open Monumentendag Houdt zaterdag 10 september vrij voor een bezoek aan de Open Monumentendag waar wij dit jaar ook weer aan deel nemen. Thema "Iconen". Het programma verschijnt in de lokale pers. Collecte Oranje Fonds Via een mail hebben wij onze leden opgeroe pen te doneren ten bate van het Oranje Fonds. Wij hadden op wat meer gehoopt, toch zijn wij u dankbaar voor het resultaat. De totale opbrengst was 200,24, waarvan 100,12, zoals de regels zijn, door ons is over gemaakt aan het Oranje Fonds. Aan alle gevers, onze welgemeende dank! Op zaterdag 22 oktober zal het HG t.g.v de Dag van de Geschiedenis, haar jaarlijkse open dag organiseren. We zullen dit jaar een nieuwe aanpak kiezen, een wat grootser opgezet evenement. Het thema van deze dag is "vervoer". Lochem kent zowel in het verleden als in het geleden vele fa cetten van vervoer. Waren het voor de industriële revolutie begon de Hessenwegen en de moeizame vaart op de Berkel, in de negentiende en twintigste eeuw werd Lochem steeds beter bereikbaar door de stoomtram, de Staatsspoorweg, wegen voor fiets en auto, en later de brommer, de bus, het Twentekanaal, enzovoort. Aan al deze aspecten zal aandacht worden gegeven, maar de tramlijn van de GOSM zal dit jaar centraal staan. In 1931, dit jaar dus 85 jaar geleden, reed de tram voor het laatst met passagiers. Een mooi moment dus om de geschiedenis nog eens op te halen. Als goederentram heeft de tram tot 1944 gereden. In het centrum van Lochem zal een tentoonstelling worden ingericht rond de GOSM, haar voorgan ger en opvolger. Gedurende de dag worden er meerdere lezingen verzorgd. Er zal een fietstocht worden uitgezet, die deels langs de oude route van de GOSM loopt en zelfs na zoveel jaar is de tram hier en daar nog zichtbaar. Maar ook de geschiedenis van de wegen en waterwegen wordt in de tocht meegenomen. Onderweg zullen er diverse informatiepunten zijn, een kop koffie tijdens de rust en ook zal het mogelijk zijn een tochtje met de Berkelzomp te maken. Een ritje met de tram is helaas niet meer mogelijk. Noteer dus 22 oktober in uw agenda!

Land van Lochem | 2016 | | pagina 4