mkm -»-^ober20l6 vrijaag de Land van U>ch«t> Van de redactie Zoals beloofd is hier dan de "Barchem-special" van het Land van Lochem. Vorig jaar besteedden we een heel nummer aan bijzondere verhalen uit de historie van Laren, een initiatief dat met veel enthousiasme is ontvangen en dus naar meer smaakte. Natuurlijk is over de geschiedenis van het kleine dorp Barchem veel te vertellen. Zeer boeiend is de historie van de marke Barchem en de vele boerderijen in de omgeving van het huidige dorp zijn de getuigen van eeuwenoude tradities en gebruiken op het boeren land. In de middeleeuwen had de marke zelfs een eigen kapel. Met de komst van de verharde straatwe gen, een tolhuis en de bouw van een kerk werd de kiem gelegd voor het ontstaan van een kleine kern. Het geschiedenisboek van Barchem raakte daarna verder gevuld, met verhalen over bijzondere bewo ners en gebouwen, de aanleg van de tramverbinding naar Borculo en Lochem, de opkomst van het vreem delingenverkeer, de Barchemse middenstand, te veel om op te noemen. Op dit moment is een actieve werkgroep druk bezig om zo veel mogelijk verhalen vast te leggen en beel den van oud Barchem te verzamelen. Een prachtig initiatief. In het Land van Lochem dragen we daar een beschei den steentje aan bij met een kleine selectie artikelen die uiteenlopende facetten van de Barchemse ge schiedenis laten zien. Zo heeft het bestuur van de Stichting Beheer Landgoed de Kalenberg een boei end overzicht aangeleverd van de geschiedenis van de Woodbrookers in Barchem, al meer dan 100 jaar een begrip. Eddy ter Braak schrijft over een unieke portretteke ning, die kunstenaar Gerard Jan Bos in 1925 maakte van een bijzondere inwoonster van het gebied rond Barchem, Harmina Berendina Lindeboom. Verder kunt u alles lezen over de historische veldnamen in en rond Barchem. De historische monumenten en andere bijzondere plekjes in de dorpskom staan centraal in de korte wandeling "Rondje Barchem" die in dit Land van Lochem wordt gepresenteerd. We lopen met u onder andere langs de fraaie Barchkerk, de begraafplaats, Meilink, de Groene Jager en het "villapark". Een uitnodiging aan iedereen om Barchem eens met andere ogen te verkennen. Aansluitend op de actuele discussie over het voortbe staan van de historische keienbestrating op de Markt in Lochem is er plaats ingeruimd voor een korte verhandeling over de geschiedenis van de Lochemse keitjes. André Reincke voert u mee en zet dit unieke erfgoed in historisch perspectief. Het is een eerste aanzet, die naar veel meer smaakt! Veel leesplezier gewenst! De redactie Ons documentatiecentrum Veldmaat is i.v.m vakantie tot dinsdag 30 augustus 2016 voor bezoekers gesloten Correctie in het artikel 'De kinderen van Frederik Postel en Maria Korterink, 20I6 nr. I. Dank zij de oplettende lezeres An Hondorp weet ik, dat er op blz. I0 in mijn artikel 2 twee fouten zijn gemaakt. Johan Hugo Cornelis Postel is niet in I847, maar in I8I9 getrouwd. En zijn vader was toen geen 53 jaar, maar 65 jaar oud. M Eddy ter Braak 3 nu i- O n

Land van Lochem | 2016 | | pagina 3