Hotel Meilink' 7. Hotel Meilink In 1879 werd aan de weg naar Ruurlo, vlak achter de in 1860-1861 gebouwde Hervormde kerk, door de in Laren geboren Hendrik Jan Meilink een huis gebouwd. Het bleek een strategische plek, want een aantal jaren later stond Meilinks pand prominent langs de nieuw aangelegde stoomtramlijn, die van Deventer over Lochem en Barchem naar Borculo liep. De tramlijn, die op 26 augustus 1885 in gebruik werd genomen, betekende voor Barchem een flinke impuls voor het vreemdelingenverkeer. Het huis van Meilink werd een belangrijke halteplaats aan de lijn en Hendrik Jan promoveerde tot "Halte Chef van de Geldersch Overijsselsche Stoomtramweg Maatschap pij". "Station Barchem" heette het huis voortaan en er werd een heuse wachtkamer voor de tramreizigers ingericht. Ook konden toeristen er overnachten. "Hotel Meilink" was een feit geworden. Er volgden Hotel Meilink aan het begin van de vorige eeuw verschillende uitbreidingen en ook in 1919 en in de jaren 30 vonden nog vergrotingen plaats, naar ont werp van architect G.J. Postel. Van 1933 tot 1995 was Hotel Meilink eigendom van de familie Semmelink. Daarna functioneerde het pand nog enkele jaren als horecagelegenheid onder de familie Feer. Jarenlang was Meilink een ANWB Bondshotel. Het werd aange prezen als een modern ingerichte accommodatie "met waterleiding en electrisch licht, lommerrijke tuinen, grenzende aan de dennenbosschen", aldus een adver tentie van rond 1930. Na een ingrijpende verbouwing doet het voormalige hotel nu dienst als woonzorgcomplex. 8. Villapark Barchem Al in 1932 waren in het grote bosperceel langs de Bor- culoseweg twee fraaie woningen gebouwd naar ont werp van architect Postel. De opdracht voor één ervan Barchem, Schilderachtige landhuisjes aan de Sparrenlaan en de Dennenlaan in het Barchemse villapark

Land van Lochem | 2016 | | pagina 21