19 5. Gereformeerde kerk, Beukenlaan 20 Rond 1863 vormde zich in Barchem een kleine ge- 3. Bakkerij, Lochemseweg 1-3 In dit karakteristieke pand aan het begin van de Lo- chemseweg is al sinds jaar en dag de bakkerij van de familie Jansen gevestigd. Oorspronkelijk zat hier Bak kerij Deeskes, die in 1934 door bakker Ab Jansen werd overgenomen. Al op de eerste werkdag ging de bak kerij in vlammen op, waarna herstel van een nieuwe winkel en de bakkerij volgde. In oorsprong dateert het pand uit circa 1920. Het werd toen gebouwd ter ver vanging van een eenvoudiger gebouw. Karakteristie ke elementen zijn de van de boerderijbouw afgeleide daken met "wolfeinden" (de afgeschuinde dakschilden boven de topgevels), de met "spekbanden" versierde bakstenen gevels en in het gedeelte aan de Lochem- seweg de vensters met luiken en kleine ruitjes in de bovenlichten. 4. De Groene Jager, Ruurloseweg 2 De geschiedenis van de bekende uitspanning De Groene Jager gaat terug tot circa 1860. In 1925 veranderde de naam na een verbouwing in Hotel Bosch. Nadat het hotel in 1945 door oorlogshan delingen verloren ging werden kort na de oorlog plannen gemaakt voor een nieuw hotel "In De Groene Jager" door architect J.D. Postma. Het de finitieve ontwerp dateert echter uit 1948 en is van de hand van de bekende architect J.F. Berghoef, in samenwerking met H. Klarenbeek. De opdracht voor het hotel "met winkel en feest- en vergader zaal" kwam van hotelier J. Bosch. Berghoef ont wierp een markant gebouw van twee bouwlagen met een flauw hellende kap in een mengvorm van traditionele en moderne stijlelementen. Een bijzonder element waren de grote tuimelramen in de zijgevel, nog te zien op oude foto's van het hotel. Rechts voor was er oorspronkelijk een hoog en breed portiek. In De Groene Jager heeft in de loop der jaren veel ver anderingen ondergaan. Sinds 1966 is het hotel in handen van de familie Buurman. Rechts het pand van bakkerij Jansen, rond 1940 De Groene Jager in de jaren 60

Land van Lochem | 2016 | | pagina 19