Keukenloods Verdere ontwikkelingen rond het onroerend goed in Barchem Slaaphuisje 4 was weer herbouwd, maar om te kun nen besparen op de hoeveelheid bakstenen werden deze niet plat opgemetseld maar hoog opstaand. Een mooie oplossing, maar niet erg handig voor de ener giehuishouding, de muren waren immers opeens veel dunner. Het huis had nog geen gordijnen, die kwa men er door huisvlijt en een van de verenigingsleden schonk linoleum voor op de vloeren van alle huisjes. Op de foto's is de grote uitbreiding uit 1956 zichtbaar gemaakt (pag. 13), namelijk de bibliotheek en de daarboven gelegen slaapplek voor het huispersoneel. Dit betekende wel weer een grote aanslag op de financiën. Na de definitieve afwikkeling van het terugdraaien van de confiscaties in de jaren 1962 volgt er een grote verbouwing. De nieuwe eetzaal parallel aan de Wood- brookersweg en de daarbij horende keuken en de nieuwe entree werden aan het hoofdgebouw toege voegd. Ook werd de oude eetzaal van een fraai houten pla fond voorzien en de nieuwe entree gebouwd aan de korte zijde van het hoofdgebouw. Dit alles gebeurde onder leiding van een nieuwe architect, M.K. Kleijn, samen met de opvolger van architect Feenstra. Bij de grote verbouwing in 2012 is het restaurant (Brasserie Woods weer aan de voorkant, met uitzicht op terras en gazon geplaatst en uitgebreid. Tevens zijn vele kleine kruipdoorsluipdoor kamertjes verwijderd om plaats te maken voor een ruime lounge met open haard. Architect Frans van Ambagtsheer drukte het zo uit: "Met deze verbouwing trachten we de sfeer van de buitenkant van het pand weer terug te brengen aan de binnenkant". Bij de verplaatsing van het restaurant naar de voor kant en de uitbreiding bleek dat onder de aftimme ring zich helaas geen fraai houten plafond bevond. Tijdens deze verbouwing is er een nieuw plafond gemaakt, met het oude plafond als voorbeeld. 227.840 LOCHEM SCHAAL 1:500 o ioo 0995295018 RUURLO

Land van Lochem | 2016 | | pagina 11