Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter We zijn het nieuwe jaar gestart met de traditionele nieuwjaarsbijeenkomst bij de Zonnebloem. Zeer goed bezocht en een gezellige sfeer. We kregen een jaaroverzicht van onze vereniging voorgeschoteld. Een scala aan activiteiten passeerde de revue. "Wat is er veel gebeurd in het afgelopen jaar was de veelgehoorde opmerking. Het bestuur was aanwezig bij de gemeentelijke brainstormronde over "Cultuur". In maart komt e.e.a. in de raad aan de orde. Voor 2 april staat o.a. een open huis gepland speciaal voor hen die in de afgelopen periode lid zijn geworden van ons Genootschap. De mailing hierover komt nog tot u. Voor een gezamenlijke open dag met de andere "Pleinbewoners" rond de Veldmaat is een werk groep gevormd en wordt momenteel druk overlegd hoe deze gestalte te geven. U hoort nog! Dan is er op 20 april weer onze algemene ledenvergadering te houden bij zalencentrum Bou- sema. Het jaarverslag over 2015 treft u aan dit blad, evenals de agenda voor die bijeenkomst. Na de vergadering volgt een lezing door Focko De Zee onder de titel "Lochem in een notendop, de geschiedenis in 60 minuten". De busexcursie naar Oudenbosch zal bij voldoende deelname plaats vinden op zaterdag 21 mei. U treft voor aanmelding en meer informatie een formulier aan in dit blad. Tot slot hopen we ook in het nieuwe jaar weer velen van u op onze bijeenkomsten te mogen ontmoeten. Help ons helpen! Vrijdag 11 maart was het weer zover. Die dag, maar ook op zaterdag 12 maart, was de lande lijke actie voor vrijwilligers NL Doet, georganiseerd door het Oranje Fonds. Twee werkgroepen van het Historisch Genootschap, Kruidentuin De Bleike en de Oude Begraafplaats hebben volop meegedaan op de vrijdag. Ze kregen hulp van drie Lochemse wethouders en andere vrijwilligers, verdeeld over beide objecten. Het Oranje Fonds betaalt middels een subsidie de kosten voor koffie, koek en materiaalbe nodigdheden, voor die dag. Nu heeft het Oranje Fonds ons gevraagd te helpen haar budget op peil te houden, door middel van een bijdrage door de leden van onze vereniging. Wij voldoen graag aan dit verzoek! Als u dat ook een goed idee vindt vragen wij u een klein bedrag te storten op een van de rekeningen van het Historisch Genootschap, t.w.: NL68INGB0005699583 of NL35RABO0356751457 onder vermelding van OF2016. De opbrengst zal, op advies van Oranje Fonds, 50/50 verdeeld worden tussen het Oranje Fonds en het Historisch Genootschap. Natuurlijk houden we u op de hoogte van het resultaat. Bij voorbaat dank! Bert Brand, voorzitter. 4 Q_

Land van Lochem | 2016 | | pagina 4