dagen gewerkt in de tuin. Van de in 2014 beschikbaar gestelde grijze container is dankbaar gebruik gemaakt en zo kon het zwerfafval snel worden opgeruimd. Folders zijn gedrukt en neergelegd bij o.a. de VVV. Posters voor de opendag zijn opgehangen, ook bij de diverse supermarkten. Op de woensdagmiddag in de oneven weken en de donderdagochtend in de even weken werd er door de vrijwilligers in de tuin gewerkt. Gezamenlijk werd er gewerkt op 20 maart (NL doet) en op 30 mei (open dag) Op de NL.Doet dag werd er ondanks het matige weer door eigen vrijwilligers die dag hard gewerkt. Er was helaas geen deelname van externe partijen. Werkzaamheden die o.a. uitgevoerd zijn: compost verspreiden, perken grondig onder handen nemen, mededelingenbord vernieuwen en huisje poetsen en opruimen. Van het Oranje Fonds werd voor die dag weer een subsidie ontvangen. De middenstand droeg belangeloos bij aan de cate ring voor de werkers. Op 18 en 19 april was er Living Lochem. Bij het oude stadhuis stond buiten een tafel van de kruidentuin met informatie. Ook werd er aandacht geschonken aan de jubileumprijsvraag "het feestbeest" voor de wedstrijd op de opendag. Deze dag stond in het teken van het 20 jarig bestaan. Het thema was: "het feestbeest". Hiertoe was een wedstrijd uitgeschreven om een feestbeest te maken. Er waren ruim twintig inzendingen van de meest uiteenlopende aard. De bezoekers was gevraagd hun oordeel te geven en aan het einde van de dag kon den de prijswinnaars worden bekend gemaakt. Het IVN en Hg waren aanwezig en eveneens was er een demonstratie wolverven en spinnen. Er was een ruime belangstelling die dag. Op maandag 13 juli zijn de vrijwilligers op stap ge weest naar Noordijk, naar de tuin van de Vergeten Groenten. Plannen 2016 Er zal op dezelfde wijze worden doorgegaan. Wel zorgelijk is dat er geen aanwas van nieuwe, jongere vrijwilligers is. Er is zeker behoefte aan versterking van de groep zowel wat betreft het tuinwerk, als wel de organisatie, rondleidingen enz. Dit zal zeker een aandachtspunt zijn het komend jaar. Op 11 maart doen we weer mee met de NL-Doet dag; de subsidie is weer samen met de Oude Begraafplaats aangevraagd en toegezegd. Onze open dag is gepland op 28 mei. Het thema zal zijn bloemen en waarschijnlijk wordt er weer een wedstrijd uitgeschreven met dit thema. Redactie Land van Lochem Het tijdschrift is in 2015 in kleur verschenen. De samenwerking met onze drukker verliep weer prima, geen aflever- of andere problemen. Het blad werd door 21 bezorgers probleemloos verspreid. Het idee van de redactiecommissie om een speciaal nummer van het Land van Lochem te wijden aan La ren, is een groot succes geworden. In het Kulturhuus in Laren vond, onder grote belangstelling, de over handiging van het eerste exemplaar plaats. Plannen 2016 Vervaardigen van een special over Barchem. Automatisering Onze computers zijn nu ca. 8 tot 10 jaar oud, hetgeen wel eens problemen oplevert. Gelukkig nog steeds oplosbaar. De software van Aura en Oasis voldoet aan onze eisen. Werkgroep Oude Begraafplaats Het was weer één en al leven op de Oude Begraaf plaats in 2015. Langzamerhand zijn er een paar activiteiten die ieder jaar in het werkprogramma sluipen, dit tot grote blijd schap van de werkgroep. Het betreft NL Doet, waarvoor ieder voorjaar, weer of geen weer, een klas van het Staring College komt werken en "Staring on the job", met een kleinere, maar niet minder gemotiveerde groep leerlingen. Bij winkeliers in Lochem is gelukkig ieder jaar steun te vinden om bv NL- Doet mogelijk te maken door spon soring van krentenbollen door bakker Dick ten Broeke en koffie, chocolademelk en stroopwafels door AH. Ook de fa. Greutink hielp een handje door een leuk prijsje te berekenen bij de aanschaf van werkhand schoenen. Het beleid van de laatste paar jaar om ruimte te maken voor wilde bloemen en daar het maaibeleid op aan te passen, is vervolgd. Ook de beslissing om langer door te maaien wierp zijn vruchten af. Het weer is uiteraard van grote invloed op de werkzaamheden. De werkgroep heeft in 2015 zichzelf 2 extra leuke da gen bezorgd nl. de excursie naar de Zusters Francisca nessen in Denekamp en een bezoek aan de Camping Klein Amelte, waar Theo woont. Het was een prach tige fietstocht door de gemeente Lochem. Aan het eind van het seizoen kwamen de Lions weer helpen bladblazen/bladharken, tot ieders grote tevre denheid. Plannen 2016 In 2016 vallen de werkzaamheden onder "nieuw management Er zijn goede afspraken gemaakt en met goede moed zal de werkgroep die bestaat uit: Jan H., Jan S., Arie, Klaas, Henk, Hein, Herman, Theo, Wim, Aad, Ab en Tine het werk weer tegemoet treden.

Land van Lochem | 2016 | | pagina 31