afgerond. Echter aan het beter toegankelijk maken van ons knipselarchief zijn we nog niet toegekomen. Met 'ons' wordt de gezellige groep vrijwilligers be doeld, die dinsdagsmiddags en/of donderdagsmor gens op de Veldmaat bijeenkomt om daar te werken en bezoekers ten dienste te staan. Deze groep bestaat gelukkig nog steeds uit: Ab Harkink, Bertus Frank, Dinie Frank, Marian Hulshof, Marjan Houpt, Focko de Zee, Henk Rademaker en Eddy ter Braak. Er is dit jaar weer in behoorlijke mate gebruik ge maakt van de mogelijkheid om met vragen, verband houdende met de Lochemse geschiedenis, bij ons te komen. Velen, maar niet allen, hebben we kunnen helpen. Om de kas van het Genootschap te spekken, kregen we van de heer Wout Meyer, de opdracht de geschie denis van zijn huis, de "Kieszak" uit te zoeken. Dit leidde tot het samenstellen van een leuk boekje over het huis. Het is niet in de handel verkrijgbaar. U kunt het wel komen inzien op de Veldmaat. Plannen voor 2016 Marian Hulshof en Marjan Houpt zijn druk bezig met het in de computer inbrengen van kopieën van artike len uit kranten, tijdschriften en boeken dat het echt paar Frijlink-Spronk destijds verzameld heeft en dat in ons archief is ondergebracht. Het ordenen, overzichte lijker en toegankelijker maken van het knipselarchief blijft voor het komende jaar de grote klus, waar we voorlopig nog wel mee bezig zullen zijn. En we hopen, dat we alle mensen, die in persoon via telefoon, brief of internet met vragen bij ons komen, tevreden kunnen stellen. Foto en film werkgroep (archief en presentaties) Samenstelling werkgroep Hanneke Carmiggelt Wim Neerlaar Toon Driessen Herman Postel Jan Klein Bleumink Henk Potman Arie Lievestro Het inbrengen van de beeldcollectie per computer in het archiveringsprogramma Oasis, verliep voorspoe dig. Met betrekking tot deze collectie zou het wense lijk zijn om iemand met kennis van (oud) Laren toe te voegen aan de groep. Het archief werd ook door particulieren regelmatig geraadpleegd en ook kwamen er via de e-mail ver zoeken binnen. Tevens is er materiaal geleverd voor boeken, tijdschriften en publicaties. De collectie werd weer uitgebreid met beelden uit het verleden die nog niet in ons bezit waren. De werkgroep ondersteunde bij alle lezingen van de evenementencommissie, de presentaties met beeld en geluidsapparatuur. Als bijzondere presentaties vermelden we: - Na de ledenvergadering is de oorlogsdocumentaire gepresenteerd, tevens is deze voorstelling meerdere malen vertoond voor o.a. de bewoners van de Hoge Weide, de buurtvereniging Zwiep en de leden van de vereniging De Zonnebloem. - Tijdens de zomermaanden juli en augustus hebben we wekelijks een presentatie over de geschiedenis van Lochem verzorgd in het Stadshuus - Wim Elferink heeft voor de aanvulling van teksten bij beelden een bezoek gebracht aan verzorgingshuizen in Lochem Laren en Barchem - Er is een begin gemaakt met het scannen van de dia collectie die we hebben gekregen uit de nalatenschap van architect Hartgers uit Laren Plannen voor 2016 Doorgaan met de dingen die we doen. Evenementencommissie. De evenementenwerkgroep, bestaande uit Dinie Frank, Tine Kampen en Erik Kruiderink heeft ieder jaar de taak om voor de leden van het HG en andere belangstellenden, een programma van lezingen en presentaties te organiseren. De werkgroep neemt deze opdracht uiteraard zeer se rieus. In het programma van 2015 zat veel afwisseling. Van de populaire Meester Heuvel tot Napoleon met een Vlaams accent, Lochem gedurende de Tweede Wereldoorlog, naar de Fluisteringen uit de Andere We reld en Industrieel Erfgoed. Het gemiddeld aantal bezoekers liet zien dat voor de onderwerpen redelijk tot veel belangstelling was. Het is fijn om te merken dat onder de belangstellenden zich regelmatig nieuwe leden bevinden. In juni was de bijzondere wandeling over villapark Berkeloord, onder leiding van Cees Jan Frank, waar voor zowel de ochtend - als de middagwandeling veel belangstelling was. Belangrijk daarbij was uiter aard de voortreffelijke lunch in het Hof van Gelre. Een nieuwe locatie voor onze presentaties diende zich aan in de vorm van het "Stadshuus het vorige gemeentehuis, mooi gelegen in het centrum van Lochem. Plannen voor 2016 Er zal opnieuw een dagexcursie worden georgani seerd en de evenementenwerkgroep hoopt leden van het HG en andere belangstellenden andermaal te inspireren tot het bijwonen van de komende bijeen komsten. Kruidentuin De Bleike In het afgelopen jaar is er door de enthousiaste groep vrijwilligers flink gewerkt in de tuin. De grootte van de groep, een kleine 10 man/vrouw, is gelijk gebleven aan het vorige jaar. Er is een viertal keren overlegd met elkaar en zo'n slordige 30 halve

Land van Lochem | 2016 | | pagina 30