Jaarverslag 2015 Bestuursaangelegenheden In het verslagjaar 2015 bestond het bestuur uit zeven personen, als volgt samengesteld: Bert Brand voorzitter André Reincke penningmeester Marie Lievestro secretaris Dick Kok lid Focko De Zee lid Anges Klein lid Erik Kruiderink lid Op 31 december 2015 bestond het totaal aantal leden uit 626. In vergelijking met de stand op 31 dec. 2014 is het aantal leden per saldo met 18 gedaald. Reguliere opzeggingen, beëindiging van het lidmaatschap door overlijden en verhuizingen liggen hieraan ten grond slag. Maar ook nieuwe leden hebben zich aangemeld. Desondanks hebben we toch te maken met een terugloop van leden. Het bestuur kwam in totaal elf maal op de woensdag ochtend en in een later stadium op de maandagmid dag, bijeen in de Veldmaat. Daar wordt de vooraf op gestelde agenda afgewerkt, waarna de taken worden verdeeld en nieuwe plannen worden voorbereid. In de tweede helft van het seizoen nam Paul Rood- bol deel aan de vergaderingen als notulist. Hij zal in de toekomst de taken van de secretaris in z'n geheel overnemen. Daarnaast hebben leden van het bestuur diverse bij eenkomsten bijgewoond en gesprekken gevoerd met verschillende instanties. Overzicht genomen besluiten en niet nader vermelde activiteiten. - De uitgaven van ons tijdschrift "Land van Lochem" werden in 2015 voor het eerst in kleur vervaardigd. De meerkosten hiervoor zijn grotendeels gedekt door hogere advertentie-inkomsten en toename van de losse verkoop - Door een flinke subsidie van de Rabobank en Fonds 1819 werd de aanschaf van z.g. historieborden in Lochem, Laren en Barchem mogelijk gemaakt. Nadat alle vergunningen waren geregeld, werden de bor den besteld en geplaatst. Op 9 okt. vond onder grote belangstelling de overdracht van deze borden plaats door burgemeester Van 't Erve. - N.a.v. de lezing door Focko De Zee, "Lochem bele gerd" getiteld, werd besloten hiervan een boekje uit te geven, dat waarschijnlijk onderdeel wordt van een serie. - Omdat er onzerzijds nog steeds plannen bestaan voor een museum, ondanks de voor ons ongunstige ontwikkelingen rond het Stadshuus, zijn wij akkoord gegaan met het door het NHTV ontwikkelde nieuwe plan. In de loop van het jaar kwam er wat meer duide lijkheid over de bestemming van het pand maar met voor ons waarschijnlijk minder mogelijkheden. - Er is gekozen voor een nieuwe energieleverancier in 2015, de daarvoor ontvangen bonus is aangewend om een op afstand bedienbare thermostaat te instal leren. - I.v.m. de herdenking van 70 jaar bevrijding, hebben wij deel genomen aan de expositie over de oorlogsja ren 1940-45 in het oude Stadhuis, grotendeels ver zorgd door Berry Swartoff. Daarnaast hebben Focko en Wim op acht dinsdagen in juli en aug. een lezing verzorgd in het Stadshuus over de geschiedenis van Lochem, met daaraan gekoppeld een rondleiding over deze expositie. Zeer geslaagd. - Wout Klein heeft n.a.v. de canonvensters een zeer in teressante fietsroute samengesteld welke vanaf onze site is te downloaden. - Aan het verzoek van Wout Meyer, de geschiede nis van zijn villa de "Kieszak" tegen betaling nader te onderzoeken, werd gehoor gegeven. Eddy ter Braak heeft deze klus geklaard waarna in december de officiële overhandiging aan de familie heeft plaats gevonden. - Er werd besloten de in ons bezit zijnde gevelsteen van Billerbeck (de plaats in Duitsland waar de Berkel ontspringt) bij de opening van de nieuwe zompen- loods van de Berkelcompagnie, aan hen te schenken, wat zeer werd gewaardeerd. - Ook in 2015 hebben wij meegedaan aan de organi satie van de verzamelbeurs in Gorssel, samen met drie andere verenigingen uit de regio. - Tijdens de maand van de geschiedenis werd er op 24 oktober een open dag in de Veldmaat georganiseerd met een foto expositie over de verdwenen midden stand in Lochem, welke zeer succesvol is verlopen. - Tot slot zijn drie vertegenwoordigers van onze ver eniging in oktober te gast geweest in de uitzending van Achterhoek FM. In het programma "Verenigingen in het nieuws" kregen zij de gelegenheid de werk zaamheden en doelstellingen van het Genootschap nader toe te lichten. Werkgroep Bibliotheek en Archief Tot ons genoegen kunnen wij melden, dat de grote klus van Focko De Zee en Henk Rademaker, om ons gehele bestand aan kaarten, tekeningen en schilde rijen te ordenen en onder te brengen in een makkelijk doorzoekbaar systeem op de computer, is volbracht. Mijne heren, onze grote dank daarvoor. Het toegankelijker maken van de archiefdozen is ook

Land van Lochem | 2016 | | pagina 29