districtsleider aan dit instituut zou afronden. Later tijdens de jaren van zijn pensioen kon hij zich met overgave wijden aan een andere passie: de geologie. Zijn grote verzameling stenen vond eerst een onderkomen in zijn eigen museumpje in een tuinhuisje, De Geo-Inn. Gerrit Jan overleed op 9 maart 2007 op bijna 90-jarige leeftijd. Zijn geologische verzameling is nu te bezichtigen in het Geologisch Museum te Velp. Uit de nieuwsbrieven en ook uit de informatie die zijn zoon Frits mij verstrekte, blijkt dat Gerrit Jan een grote belangstelling had voor wat er in de agrarische sector omging en ook voor het boerenbedrijf aan de Nettelhorsterweg, maar om gezondheidsredenen, zo vertelde Frits Nijhof mij, moest hij zijn werk op Hogestege neerleggen. Landbouwtechniek had hem altijd aangetrokken, in het bijzonder het gewas - en bodemonderzoek. Zo trad hij in dienst bij het Labo ratorium voor Gewas- en Bodemonderzoek te Oos terbeek, waar hem na het afronden van zijn avond studie H.B.S.-B een mooie carrière wachtte, die hij als Dit stramien zal Gerrit Nijhof meer dan zeventig brieven, tot in augustus 1949, blijven volgen: wat B.O.G.-nieuws, enkele agrarische nieuwtjes, soms wat lokaal nieuws, een gedichtje of verhaaltje, sportnieuws uit de streek en soms wat personalia. Zo lezen we in de brief van 26 april felicitaties aan het adres van G.J. Steenman en G.J. Schuijzeman; een verslag van de B.O.G.- jaarvergadering bij Meilink in Barchem, aan het begin waarvan stilgestaan werd bij de dood van Jan Oltvoort, gesneuveld in Indië; de doortocht van de Ronde van Nederland door Lochem; brand bij de Leo-Stichting in Borculo; een poëtische notitie over de zang van de nachtegaal die bewijst dat De eerste nieuwsbrief voor de 'B.O.G Vrienden in Indië is geda teerd 12 april 1948. Gerrit Nijhof ontvouwt hierin de bedoeling van deze vorm van wekelijks contact met de dienstplichtige streekgenoten overzee en geeft ook al wat, vooral agrarische, nieuwtjes uit Nettelhorst en omgeving. Zo heeft een bun zing bij Schofelman en Horsman danig huisgehouden: 200 kuikens gedood. Op Koeslag op Armoede kwam een voorbeeldbedrijf tot stand, dat misschien een oplos sing voor de verdroging van Ar moede zou kunnen bieden. Ook sportief nieuws kreeg een plaatsje in deze eerste nieuwsbrief: in Bar chem was de voetbalclub D.E.S. opgericht, die in september in de competitie hoopt uit te komen. Onderaan de brief vermeldt de schrijver het correspondentie adres: G.J. Nijhof, Nettelhorst I 6, Post Lochem. Gerrit Nijhof als grenadier tijdens de mobilisatie 1939. Gerrit Nijhof als dienstpl 1937. ichtige grenadier, Boerderij Hogestege aan de Nettelhorsterweg, destijds met huisnummer I 6

Land van Lochem | 2016 | | pagina 22