Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter Presentatie "Laren nummer" van Land van Lochem. (25 juli) De redactie heeft voor nr. 2 van ons periodiek de keuze gemaakt alleen verhalen te publiceren Laren betreffende. Alle medewerking vanuit het Larense was geweldig. Daarom werd ook besloten er een of ficieel tintje aan te geven. Hendrik Schuring opende namens Kulturhus 't Kruispunt deze bijeenkomst. 65 aanwezigen waren getuige van de overhandiging van ons blad aan de bekende Larenaar Ap Meule- man. Henk Meuleman las daarna voor uit zijn vaders werk. Dick Kok gaf een toelichting op de te plaatsen bank en het daarbij behorende historiebord, waarna Gerard Van der Wal als aanvulling op het uitgebreide artikel over de twee Larense schildersbedrijven de stamboom van het geslacht Van der Wal nog eens nader toelichtte. Al met al een zeer geanimeerde mid dag en met dank aan het Kulturhus voor de gastvrije ontvangst. Opening Zompenloods "'t Anker". (21 augustus) Bij de zonovergoten opening van dit functionele onderkomen voor de zomp de "Ente" en de schip pers, was uw bestuur ook aanwezig en overhandigde de zandstenen muurplaat afkomstig uit de bronstad van de Berkel, Billerbeck, waarvan de inscriptie luidt: Billerbeck, partnerstad 1983. Deze steen, ooit aan de gemeente Lochem aangeboden, hoort volgens ons op deze plek. Een kleine tentoonstelling door leden van het genootschap samengesteld, completeerde onze inzet. De schippers hebben al gevraagd of dit blijvend mag. Tocht met de "Ente". (10 september) Als tegenprestatie voor het bovenvermelde, no digden de Berkelschippers onze medewerkers en bestuur uit voor een vaartocht met de "Ente". We hebben genoten van een zeer aangename en zon nige middag. Mede dank zij de inzet van de schippers Henk en Herman. Open Monumentendag. (12 september) Ook dit jaar heeft ons genootschap zich weer in gezet, met en namens de gemeente, op Open Mo numentendag. In een aangename sfeer vertelden monumentenrestaurateurs over hun vak. In en om de Gudulakerk waren diverse activiteiten te aanschou wen. De wandeling langs oude ambachtspanden viel in de smaak. Onthulling Historieborden. (9 oktober) Onder grote belangstelling heeft burgemeester Se- bastiaan van 't Erve voor sociëteit De Eendracht één van de historieborden onthuld en daarmee ook de andere borden voor de gemeenschap in ontvangst genomen. Een heel aardig toneelstukje over het be roemde jongetje Poorters Jan ging aan de onthulling vooraf. Verzamelfestijn Gorssel. (10 oktober) Een 40-tal deelnemers, bijeengebracht door de histo rische verenigingen uit Gorssel, Brummen/Eerbeek, Zutphen en Lochem hadden hun privé verzameling uitgestald in het Trefpunt in Gorssel. Het is bijzonder om te zien met hoeveel passie deze hobby wordt uit gevoerd. Daarom had het geheel zeker meer publie kelijke belangstelling verdiend. Nationale dag van de Geschiedenis. (24 oktober) In het kader van deze dag was ons documentatie centrum de Veldmaat open voor publiek. Een inte ressante fototentoonstelling met beelden van de verdwenen middenstand uit het begin en midden van de vorige eeuw, alsmede een kleine expositie verzorgd door Arjen Dieperink, trok een honderdtal bezoekers en leverde een flink aantal nieuwe leden op. De tientallen albums met duizenden foto's uit het verleden, waren een grote trekpleister. Petje af voor de organisatie. Verenigingspromotie (29 oktober) Op Achterhoek FM hebben wij, Jan Huidink (werk groep Oude Begraafplaats), Paul Roodbol (werkgroep kruidentuin de Bleike) en Bert Brand (algemeen voorzitter), een uur lang in het radioprogramma "Verenigingen in het Nieuws" onze vereniging mogen promoten. Luisteraars berichtten dat het e.e.a. zeer geslaagd was. Veldmaat gesloten voor publiek van vrijdag 18 december t/m maandag 4 januari 2016 Dinsdag 5 januari van 14.00 tot 16.00 uur is iedereen weer van harte welkom

Land van Lochem | 2015 | | pagina 4