mkm vrijdag 29 J a Land van uoche"1 kopij volgendeL -oOlÖ DeadinekoP) ar,201O Voor u ligt al weer de derde editie van het aan het begin van dit jaar geheel vernieuwde Land van Lochem. Het bestuur van het Historisch Genootschap en de redactie hebben veel positieve reacties ontvangen op de nieuwe jas van ons vertrouwde tijdschrift, zowel van oude als van nieuwe lezers! Dank daarvoor. Het tweede nummer van 2015 was - voor het eerst - geheel gewijd aan het dorp Laren, naar bleek een goede zet, want de verhalen over dokter Huender, meester Heuvel en Albert Meuleman werden zeer enthousiast ontvangen en zorgden voor extra verkoop van en aan dacht voor ons tijdschrift. Zoals al eerder aangekondigd smaakt het naar meer en willen we ook in 2016 een themanummer samenstellen. Land van Lochem nr. 2 zal dan ook geheel in het teken staan van het dorp Barchem. Heeft u daarvoor misschien nog een mooie bijdrage, een verhaal, goede tips of bijvoorbeeld een bijzondere oude foto? Meldt het ons. De redactie is zeer benieuwd naar uw reactie. Bij het verschijnen van dit tijdschrift is het jaar 2015 al weer bijna ten einde. Het was een bijzonder historisch jaar, vol jubilea en herdenkingsmomenten. Een kleine greep: we herdachten 200 jaar Slag bij Waterloo, 200 jaar Staten Generaal, 60 jaar Eurovisie Songfestival en 40 jaar Normaal, en zo kunnen we nog wel even doorgaan. In de lentemaanden vierden we 70 jaar bevrijd Nederland met talloze herdenkingsbijeenkomsten, publicaties en speciale tv-programma's. In ons tijdschrift werden herin neringen opgehaald aan de bange én hoopvolle dagen rond de bevrijding van Lochem, Laren en Barchem. Ook de 150ste verjaardag van de spoorlijn Zutphen- Lochem-Hengelo, officieel geopend op 1 novem ber 1865 ging niet ongemerkt voorbij. Zo stond het voormalige station Harkelbrug bij Laren, één van de halteplaatsen langs de spoorlijn, centraal in een artikel in het Larennummer. Twee andere bekende Lochemse gebouwen die dit jaar hun verjaardag vieren zijn het Postkantoor op de Markt, waarvan de deuren een eeuw geleden, in oktober 1915, open gingen en de Synagoge, al 150 jaar een vertrouwd gezicht aan de Westerwal. Over dit gebouw leest u meer in het nieuwste Land van Lochem. Uiteraard is er weer veel meer te lezen, zoals het verslag van Cees Derlagen over een lastige af faire, die zich in 1911 binnen het bestuur van de Lochemse burgersociëteit De Harmonie afspeelde. Bert Heuvelsland vertelt over zijn bijzondere familienaam, waarbij hij zelfs teruggaat tot 1677, het jaar waar Jan in 't Heuvelsland het levenslicht zag. Tenslotte brengen we het eerste deel van een uitgebreid tweeluik over de opmerkelijke levensgeschiedenis van Frederik Postel, die eind achttiende eeuw als economisch vluchteling in Lochem terecht kwam en hier de stamvader werd van de breed vertakte familie Postel in onze regio. De redactie wens u weer veel leesplezier, uiteraard ook mooie feestdagen en een goede jaarwisse ling. Tot volgend jaar! De redactie NIEUWJAARSRECEPTIE Zaterdag 9 januari 2016 van 14.30 - 16.30 uur Plaats: Eetcafé de Zonnebloem, Zutphenseweg 103, Lochem Het bestuur nodigt iedereen van harte uit hierbij aanwezig te zijn. Onder het genot van een drankje en een hapje zal de voorzitter in zijn traditionele speech o de eventuele plannen voor 2016 ontvouwen. Maar kijkt hij echter ook terug op alle activiteiten van het afgelopen jaar, die zullen worden ondersteund w met rijkelijk aanwezig beeldmateriaal. De werkgroep foto/film zorgt voor een leuke compilatie. 3 nu fD 3

Land van Lochem | 2015 | | pagina 3