het werk, ook de burenverplichtingen van zijn vader overnam, zoals bij het getuigen bij de aangifte van een geboorte en bij de melding van een overlijden. Tenslotte nam Jan rond 1829 ook de functie van gerechtsdeur waarder van zijn vader over. In de hierboven vermelde verkoopakte van 28 november 1832 staat onder de voorwaarden vermeld, dat zoon Jan en zijn vrouw "voor de resterende kooppenningen hunne ouders comparanten in dezen levenslang hebben te verplegen en te versorgen en kost, drank, huisvesting en kle ding, bij ziekte behoorlijk hebben op te passen en na doode ordentelijk ter aarde te doen besteden"en ook dat dochter Engelina Sophia, zoon Carel Iwan en dochter Egberdina na het overlijden van de laatste ouder elk f 50 krijgen. Die verzorging heeft niet lang geduurd, want slechts een half jaar later, op 17 maart 1833, overleed Christiaan Frederik Postel op 81 jarige leeftijd thuis aan de Bier straat. Zijn vrouw, Maria Korterink, overleed er nog geen maand later op 3 april 1833, 78 jaar oud. Al hebben Frederik Postel en Maria Korterink waar schijnlijk niet veel welvaart gekend, zij hebben wel de basis gelegd voor latere generaties Postel, die het steeds beter kregen. Achterkleinzoon Hendrikus Postel bracht het zover, dat hij in staat was een groot huis op Berkeloord te laten bouwen, ontworpen door zijn zoon Gerrit Jan Postel. Zijn zoons kon hij een goede oplei ding laten volgen. Twee ervan stuurde hij naar Amerika om daar het vak van leerlooier te leren. Met financiële ondersteuning van pa konden ze daarna een leerfa briek in Lochem opzetten. Zoon Gerrit Jan bracht het tot alom bekend architect. Lochem telt nog verschei dene door hem ontworpen villa's. Zijn jongste zoon Christoffel Herman werd directeur bij de Lochemse Handels- en Courantendrukkerij (van dagblad G.O.C.) en bij Uitgeverij De Tijdstroom. 1 de independant-fiscaal: was een functie, die door de Verenigde Oostindische Compagnie in het leven was geroepen om op de VOC- vestigingen controle op de gang van zaken te houden en er corruptie tegen te gaan. De independant-fiscaal was een inspecteur die geen verantwoording verschuldigd was aan de gouverneur of de raad van de VOC ter plekke, maar alleen aan de Heren XVII in het vaderland. Hij had direct toegang tot de boeken, de kas en de pakhuizen. Bronnenlijst bij artikel Frederik Postel De historie van een kleine landstad 'Lochem' door G. Prop Damiaan Hugo Staring door mr. A. Staring Grepen uit de geschiedenis van Lochem! door A. Dieperink e.a. Willem Ven Wilhelmina van Pruisen, de laatste stadhouders door E. van Meerkerk Van de prins geen kwaad, de dagboeken van S.P.A. van Heiden Reinestein door dr. J.K.H. van der Meer Patriotten en koloniën door G.J. Schutte A.C.W. Staring, landheerlijk leven van een denker en doener van statuur door B. Scova Righini Jaarboek Centraal Bureau voor Genealogie, deel 48 Regionaal Archief Zutphen: - 1047 Archief Nederlands Hervormde Gemeente Lochem - 1102 Oud Rechterlijk Archief Stad Lochem - 1001 Oud Archief Lochem - 1104 Oud rechterlijk Archief Scholtambt Lochem - 1005 Oud Archief Laren - 1105 Archief Notarissen Lochem - 0065 Archief Evangelisch-Lutherse Gemeente Zutphen - 1073 Kadaster Lochem

Land van Lochem | 2015 | | pagina 28