Fotopresentatie oud Lochem Dhr. Elferink van het Historisch Genootschap heeft op donderdag 19 en 26 februari oude foto's vertoond (op twee computerschermen) van oud Laren, Lochem en Barchem. Het Historisch Genootschap is in het bezit van meer dan 12000 foto's en is op zoek naar de verhalen achter sommige foto's. Dan zijn ze in de Hoge Weide op de juiste plek! Enkele bewoners afkomstig uit deze plaatsen werden uitgenodigd om de foto's te komen bekijken. Van sommige foto's is het onbekend waar deze ge maakt zijn, wie er op staan of wanneer de foto is genomen. Vele foto's waren voor de deelnemers herkenbaar en zo kon men het Historisch Genootschap een handje helpen door het verhaal achter de foto te vertellen. Het Historisch Genootschap is blij met de informatie en de bewoners genoten van de mooie plaatjes. In eerste instantie was het om uit te proberen, maar het was een succes. Vanwege de grote belangstelling is Dhr. Elfrink bereid om nog enkele keren terug te komen in de Hoge Weide om foto's te vertonen. Tevens zal in de loop van dit jaar de fotocollectie aan gevuld worden. Dit verslag verscheen in april 2015 in 'De Weidewijzer' het tijdschrift van de Stichting Marga Klompé. Heeft u interesse om ook een keer aanwezig te zijn bij dit initiatief van het Historisch Genootschap, dan kunt u zich aanmelden bij Karin Heijting, organisatiebureau "Het Punt" in de Hoge Weide. Wel is het specifiek voor mensen die afkomstig zijn uit deze streek en ook werkelijk iets kunnen vertellen over oud Lochem, Laren of Barchem. De groepsgrootte is maximaal acht personen per keer. Ook aanleunbewoners kunnen zich aanmelden. Als er voldoende interesse is wordt er weer een nieuwe afspraak gemaakt met Dhr. Elferink van het Historisch Genootschap. Noten: 1 Van Hoorn, J.G.M, Sociëteit 'De Eendracht'Lochem 1829-1989 (z.j) 2 Regionaal Archief Zutphen,Archief van Sociëteit De Eendracht te Lochem (1830-1930), nummer toegang 1065, inventarisnummer 1en 2 3 Van Hoorn, 63; citeert hier het rapport van gemeente opzichter in de notulen van de ledenvergadering van 31 juli 1908. 4 Als onafhankelijk tijdschrift bestond De Dageraad van 1855 tot 1867. Later verscheen het blad als orgaan van de gelijk namige vereniging. In De Dageraad publiceerde Multatuli in 1861 Het gebed van een onwetende, waarin hij zich liet ken nen als een atheïst. 5 Rozing, D, Gerrit Prop, De wereld in kaart gebracht (Zutphen, 2003), p. 86 6 Van Hoorn, p. 80

Land van Lochem | 2015 | | pagina 11