Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter Overlijden Mw. Jet Grabandt In november 2014 is helaas onze oudste medewerk ster Jet Grabandt op 89 jarige leeftijd overleden. Op haar terrein heeft zij, tot het laatst toe, veel goed werk verricht voor onze vereniging. Wij zijn haar daar zeer dankbaar voor. Haar nagedachtenis houden wij in ere. Een nieuw begin Dit is de eerste "van de bestuurstafel" in ons vereni gingsblad Land van Lochem" dat vanaf nu in kleur zal verschijnen. Wij zijn daar natuurlijk heel trots op, maar hopen ook dat u daardoor, met nog meer plezier het blad leest. Redactie: Chapeau! Lezing Focko de Zee Een spetterende lezing op 20 november in Hotel 't Hof van Gelre, door medebestuurslid Focko De Zee, onder de titel "Lochem belegerd" werd door 120 aan dachtige bezoekers aangehoord. Bezoek burgemeester Van 't Erve Raadslid Arjan Dieperink heeft op vrijdag 21 novem ber burgemeester Van 't Erve al fietsend door Lochem geleid. Er was ook tijd ingeruimd voor een bezoek van een uur aan de Veldmaat. Een 5-tal medewerkers en bestuursleden hebben de burgemeester rondge leid en bijgepraat. Naar beide kanten toe een nuttig en aangenaam bezoek. Historische bordenroute Een werkgroep is druk doende om in Lochem, Laren en Barchem borden te plaatsen met historische beel den op die plekken waar vroeger de fotograaf of de schilder heeft gestaan. We houden u op de hoogte. Nieuwjaarsbijeenkomst Mede dank zij de lezing van "Johan Ooievaar" hebben we weer een zeer geanimeerde nieuwjaarsbijeen komst gehad, op zaterdag 3 januari in de Zonne bloem. Druk bezocht en bijzonder gezellig. Living Lochem Het HG zal tijdens Living Lochem op 18 en 19 april a.s. ook weer voor een inzending zorgen. We hopen op een even groot bezoek als vorig jaar. Zeventig jaar bevrijding Berry Swartoff (Restaurant Mondani) zorgt begin april in het kader van de herdenking van 70 jaar bevrijding van Lochem, voor een herdenkingstentoonstelling in het oude Stadhuis. Wij zullen daar ook naar mogelijk heid een bijdrage aan leveren. Jaarlijkse Open Monumentendag Het tweede weekend van september vindt de jaarlijk se monumentendag plaats. De werkgroep van het Hg heeft zich reeds over het thema "Kunst en Ambacht" gebogen. Als nieuw lid in de werkgroep hebben we Roelof Heeringa mogen verwelkomen. Van harte welkom en een plezierige tijd toegewenst. Tot slot U treft in dit blad de uitnodiging aan voor de algeme ne ledenvergadering op 15 april a.s. in zalencentrum Bousema. U bent van harte uitgenodigd! ËJ Q. Bezoek burgemeester Van 't Erve aan de Veldmaat. V.l.n.r. Focko de Zee, Bert Brand, de burgemeester en Dick Kok.

Land van Lochem | 2015 | | pagina 4