afhaakte en anderen gezondheidsproblemen had den. De verharding van de paden is bijna voltooid en er zijn bomen geplant. Hierbij was hulp en begeleiding van Albert Baarssen en Marco Roelofsen. Aan het eind van oktober, begin november, is er weer een groep van de Lionsclub Lochem komen helpen om het blad te ruimen. Ook kwam wethouder Bert Groot Wesseldijk aan het eind van het seizoen met gebak om de werkgroep na mens de gemeente te bedanken voor de werkzaam heden in 2014. De sfeer in de groep is goed, er wordt met inzet en enthousiasme gewerkt en men ziet het jaar 2015 met groot vertrouwen tegemoet. Foto en Filmgroep Samenstelling werkgroep Hanneke Carmiggelt Arie Lievestro Toon Driessen Wim Neerlaar Jet Grabandt (overl. 17 nov'14 Jan Klein Bleumink Herman Postel Henk Potman Aan het eind van dit jaar is helaas onze oudste me dewerkster Jet Grabandt overleden (zie ook onder Bestuursaangelegenheden) Het inbrengen van de beeldcollectie verliep weer voorspoedig in het archiveringsprogramma "Oasis". Ten aanzien van het beschrijven van het beeldmateri aal zou het wenselijk zijn om kennis van Laren toe te voegen aan de groep. Het archief werd weer door vele particulieren ge raadpleegd. Ook kwamen er via de e-mail, verzoeken binnen en werd er materiaal geleverd voor boeken, tijdschriften en publicaties. Het archief werd weer uitgebreid met beelden uit het verleden die nog niet in ons bezit waren. De werkgroep ondersteunde bij alle lezingen van de evenementencommissie met beeld- en geluidsappa ratuur, gebruikmakende van een nieuwe laptop. Als bijzondere presentaties vermelden we: Deelname aan het evenement Living Lochem, in het oude Stadhuis op 22 en 23 maart met een beeldpre sentatie van oud Lochem. In de hal van het gemeente huis op 25 april de ope ning van de tentoonstelling "Beleef de Berkel" onder steund met ook beelden uit ons archief. Bij Open Monumentendag op 13 september werd er een serie vertoond in de Gudulakerk. Sinds de VVV in het oude Stadhuis is gevestigd heb ben wij daar een mini expositie over Lochem en de kernen ingericht. Op 24 december verzorgden we op verzoek van Hotel Hof van Gelre in Lochem een presentatie voor de gasten van het Kerstarrangement en op 1 januari is de presentatie nogmaals herhaald. Plannen voor 2015: Doorgaan met de dingen die we doen. Het maken van een diaklankbeeld in het kader van 70 jaar bevrijding. We hebben Wim Elferink bereid gevonden om voor de aanvulling van teksten bij oude beelden een bezoek te brengen aan verzorgingshuizen in Lochem Laren en Barchem. Automatisering Het afgelopen jaar verliep vrij rustig voor zover het de automatisering betreft. Het is wel te merken dat de oudste computers nu al 8 jaar in bedrijf zijn. Dat heeft wel enig onderhoud gevergd. Gelukkig kregen wij wat computers aangeboden zodat we wel over onderdelen beschikken. In 2015 gaan we op dezelfde voet verder. Land van Lochem Ook in 2014 was er regelmatige aanvoer van kopij. Ook de adverteerders lieten ons niet in de steek. De samenwerking met de drukker was weer prima. En dank zij onze bezorgers kreeg iedereen het blad op tijd. Werkgroep Museum Begin van het jaar is met diverse partijen actie ge voerd om het Oude Stadhuis Markt 2, niet te verko pen. Dat is gelukt. De hoop is, dat dit pand misschien als museum ingericht kan worden. Studenten van NHTV hebben als afstudeerproject een museumidee gelanceerd, onder de naam "Liever Lochem". Ze hebben daarvoor het evenement Living Lochem gebruikt om publiek te informeren en te consulteren. Hun idee, gebaseerd op het regelmatig verversen van de vorig jaar uitgewerkte kleurlijnen, is echter voor ons te ingewikkeld en vraagt veel te veel van vrijwilligers. Daarom heeft de werkgroep zelf een tweetal plannen opgesteld, met name een volledig museumplan en een klein plan dat in een deel van het Oude Stadhuis ingericht zou kunnen worden. Omdat de expositiemogelijkheid in het Oude Stad huis uiteindelijk toch niet aan onze uitgangspunten kan voldoen, hebben we ons aangesloten bij het initi atief Stadshuus, voormalige gemeentekantoor, Markt 3 en daarin 100 m2 ruimte geclaimd voor een eerste opzet van een historische expositie. Daarbij zijn we voorlopig afgestapt van een volwaar dig museum. We zijn nauw betrokken bij de actie om Markt 3 te be houden voor de Lochemse bevolking, als Stadshuus, i.p.v. verkoop aan een projectontwikkelaar. Dat laat ste, voorlopig, met succes overigens. Tot slot Het bestuur stelt met grote tevredenheid vast dat, met dank aan alle vrijwillige medewerkers en de steun van onze trouwe leden en begunstigers, zij terug kan kijken op een succesvol 2014.

Land van Lochem | 2015 | | pagina 28