ner dan de jaren ervoor. We hebben 4 keer vergaderd. Van de gemeente hebben we een grijze container gekregen om het eigen en zwerfafval op te ruimen. Folders zijn gedrukt en neergelegd bij o.a. de VVV. In het tuinseizoen werd er op de woensdagmiddagen van de oneven weken en de donderdagochtenden van de even weken gewerkt. Gezamenlijk op 21 maart (NL-doet), 7 mei bordjes plaatsen), 14 juni (open dag) en 29 oktober (bordjes verwijderen en afsluiten seizoen). Op de NL-doet dag is ondanks de regen enthousiast gewerkt door eigen vrijwilligers, medewerkers van het steunpunt Vrijwilligers Lochem en twee Lochemse leerlingen van de Waerdenborg uit Hol ten. Werkzaamheden die uitgevoerd zijn: compost verspreiden, een perk grondig onder handen nemen, tuingereedschap opruimen en huisje poetsen. Van het Oranjefonds werd voor die dag weer een subsidie ontvangen, die samen met de Oude Begraafplaats is aangevraagd. Op 22 en 23 juni deelgenomen aan Living Lochem, met een informatiestand in het oude Stadhuis, een fotocollage en een prijsvraag, evenals veel informatie over het wasthema van de open dag. Het thema van de open dag was: "wassen en bleken". Een groep enthousiaste mensen uit Borculo in kle derdracht demonstreerde.wassen, bleken en strijken. Van onszelf en van Dick en Gerrie Kok stond er ook veel. Het IVN was er met een kraam en leerzame uileg. De kraam van het HG bleef onbemand door ziekte. De kinderen konden papieren kleding maken en ophangen aan een waslijntje. Natuurlijk was er van alles te eten en drinken. Onze eigen groep was grotendeels aanwezig voor een praatje en uitleg. Op 11 juni zijn de vrijwilligers op stap geweest naar de tuin Blokvoort in Gorssel met een drankje en een hapje. Gezellig. Grietje Dijkhuizen helpt ons veel met informatie en materiaal en heeft hiervoor een bedankje ontvangen. Plannen 2015 Kruidentuin De Bleike bestaat 20 jaar. Wij gaan op dezelfde enthousiaste (groene) voet ver der. We hebben wel behoefte aan versterking van de groep zowel wat betreft het tuinwerk, als wel organi satie, rondleidingen enz. Op 20 maart doen we weer mee met de NL- doet dag. Onze open dag is gepland op 30 mei. Waarschijnlijk wordt er een wedstrijd uitgeschreven voor het leuk ste tuinbeest. Leeskring Paleografie Per 1 januari telde de leeskring 13 leden. Wij kwamen elke 3e dinsdag van de maand bij elkaar om geza menlijk oude archiefstukken te transcriberen. Deze werden vaak aangedragen en voorbereid door Gerrit Perfors. Zo ook o.a. een uitgebreide inventaris uit 1592 van de Sandrasteeg 8 in Deventer: het oudste pand van Deventer. Op 15 april, de laatste bijeenkomst van het seizoen, waren wij uitgenodigd voor een lezing over de Ebstdorfer Wereldkaart, te geven door Gerrit Perfors. Helaas heeft dat niet zo zijn mogen zijn. Op 7 april overleed Gerrit plotseling en moesten wij zonder hem, zijn kennis en betrokkenheid, verder. Op 15 augustus planden wij een extra bijeenkomst: hoe nu verder? Het was duidelijk: allen wilden verder en over het hoe was er een goed overleg en werd besloten: - dat de bijeenkomsten nu op de 3e maandagmiddag van de maand om 14.00 uur zullen zijn; - dat er een opvolger voor Gerrit gezocht moet wor den; - dat de voorkeur uitgaat naar archiefstukken die betrekking hebben op (gemeente) Lochem; - dat het fijn zou zijn als er met de transcripties ook wat gedaan wordt in plaats van 'ergens' bewaren; te denken valt aan publicatie in het 'Land van Lochem', of in boekvorm, etc. Op 20 oktober kwam de heer J. Andriessen kennis maken om te kijken of hij Gerrit zou kunnen/willen opvolgen. Ondanks de goede tips die we van hem kregen, had hij toch te weinig affiniteit met het trans criberen. Frans Steijnen heeft nog een poging gedaan om de heer W. Menting uit te nodigen, maar deze bleek helaas niet op maandagmiddag te kunnen. Voorlopig neemt Herman Reinderink nu deze taak op zich voor dit seizoen. Ook heeft Herman in het archief in Arn hem vele foto's genomen van 2 criminele processen uit Lochem uit 1708 en 1717 en kunnen we de tijd weer besteden aan transcriberen in plaats van verga deren. In november hebben we alweer afscheid moeten nemen van een lid; op 25 november overleed Bennie Oolbekkink, ook hem zullen we erg missen, vooral zijn kennis, enthousiasme en gezelligheid. Vanwege langdurige ziekte heeft Dirk Kuijt dit jaar niet actief mee kunnen doen, heeft André Reincke in december te kennen gegeven dat hij vanwege privéomstandig- heden de rest van dit seizoen niet aanwezig kan zijn en heeft Con Veldt zich met spijt af moeten melden als lid. Ook Anneke Nauta heeft bedankt als lid. Zo eindigden wij dit bewogen jaar met de 9 leden: Ria Rademaker, Bertus Frank, Pier Horensma, Frans Steijnen, Herman Reinderink, Henk Mulder, Annemiek Langelaar en hopen we op de terugkomst van André Reincke en Dirk Kuijt. Oproep: Ben je geïnteresseerd in de geschiedenis van Lochem, houd je van speuren en of puzzelen en heb je enkele uurtjes per maand over; kom dan eens kennismaken om eventueel de Leeskring Paleografie te versterken. Oude Begraafplaats Het seizoen begon met de NL-doet dag op 21 maart. Een klas van het Staringcollege hielp met allerlei klussen. Op 28 april was er "Staring on the job waar ook weer scholieren op de begraafplaats aan het werk waren. Voor de vaste medewerkers is het inspirerend om de jongeren kennis te laten maken met onze oude begraafplaats. Er is hard en met veel enthousiasme gewerkt. We had den te kampen met onderbezetting omdat 1 persoon

Land van Lochem | 2015 | | pagina 27