Hierna volgen de verslagen van de werkgroepen. Bibliotheek en Archief Natuurlijk zal Jet gemist worden, maar de huidige werkgroep die bestaat uit: Ab Harkink, Bertus Frank, Dinie Frank, Marian Hulshof, Marjan Houpt, Focko de Zee, Henk Rademaker en Eddy ter Braak, is zeer ge motiveerd om samen de schouders eronder te zetten. Net als in voorgaande jaren zijn er ook nu weer schenkingen geweest van boeken en ander materiaal. Daar zijn we heel blij mee. Velen vonden weer de weg naar ons Genootschap voor het stellen van vragen. De meesten hebben we weer tevreden kunnen stellen. Jammer genoeg lukt dat niet altijd. Een opmerkelijk verzoek kwam van twee Engelse dames om hun twee Lochemse pen vriendinnen van weleer op te sporen. Eigenlijk meer een vraag voor een programma als 'Adres onbekend' of 'Spoorloos'. Maar het is ons gelukt. We hebben de Engelse dames blij kunnen maken door ze te vinden, al woonden de vroegere penvriendinnen al heel lang niet meer in Lochem. Wat betreft de bibliotheek, die is momenteel op orde. Daar kunnen we met behulp van het programma Aura onze boeken gemakkelijk terugvinden op titel of op trefwoord. Het knipselarchief is grotendeels uitgezocht op doublures en minder relevant materiaal. Nu staat daar nog het inbrengen op trefwoorden in een digitaal systeem op stapel. Aan het inbrengen in een digitaal systeem van de archiefbestanden wordt druk ge werkt. Plannen voor 2015 Het ordenen, overzichtelijker en toegankelijker maken van het knipselarchief, van de archiefdozen en van het kaartenbestand (het project van Focko de Zee en Henk Rademaker) en het digitaal opslaan ervan, blijft nog de grote klus, waar we voorlopig nog wel mee bezig zullen zijn. En we hopen, dat we alle mensen, die in persoon of via telefoon, brief of internet met vragen bij ons komen, tevreden kunnen stellen. Evenementencommissie Er werden vijf lezingen/presentaties georganiseerd, waarvan een door onze zustervereniging uit Gorssel, in het kader van de jaarlijkse gezamenlijke avond. Daarnaast uiteraard de Nieuwjaarsreceptie in januari die in dit geval werd ingevuld met eigen materiaal uit het beeldarchief, nl. een film over onze plaatselijke bakker Dick ten Broeke. Ook was er de algemene leden vergadering met een lezing na de pauze. Gemiddeld waren er 75-80 aanwezigen bij de lezin gen, een aantal dat de commissie tot tevredenheid stemt. Uiteraard betekent tevredenheid niet achterover leunen, maar geeft het inspiratie tot het vinden van goede en interessante lezingen voor het nieuwe jaar. In mei was er de excursie, deze keer naar het "witte stadje" Thorn. Een geïnteresseerde groep nam hier aan deel. De excursie is niet automatisch een jaarlijk se. Dit om de commissie wat lucht te geven en ruimte om weer een nieuw doel te zoeken. Voor het eerst namen wij als Genootschap deel aan het evenement Living Lochem. Met het inrichten in het oude Stadhuis van kunst uit eigen bezit, informa tie over de vereniging, de Oude Begraafplaats en de Kruidentuin, werd het doel bereikt: heel veel bezoe kers. De verzamelbeurs in Gorssel, waaraan vanuit het HG zou worden deelgenomen, ging niet door. Ook werd er besloten deze keer niet aanwezig te zijn met een informatiestand op de jaarlijkse Keidagen en bij de open dag van de Kruidentuin. De Open Monumentendag, met als thema "Op Reis", was een uitdaging die weer interessant werd inge vuld door een uitgebreide werkgroep. De nieuwe wethouder Bert Groot Wesseldijk kwam de opening verrichten in de Gudulakerk. Bezoekers reden enthou siast rond met het trammetje de "Bello" en konden meevaren in de Berkelzomp. De animo was groot. Dinie Frank en Tine Kampen namen op die dag, na resp. 21 en 10 jaar, afscheid van de werkgroep Open Monumentendag. De evenementencommissie, bestaande uit Dinie Frank, Erik Kruiderink en Tine Kampen, gaat met inzet en betrokkenheid aan de slag voor 2015. Website Sinds de nieuwe mogelijkheden die in 2013 aan de website www.hglochem.nl zijn toegevoegd, blijken lezers en "Google-aars" daarvan goed gebruik te maken. Inmiddels zijn alle "overjarige" (dat wil zeg gen meer dan een jaar oude) artikelen uit Land van Lochem vanaf de site te lezen en te downloaden, net als alle vensters van de Canon van Lochem en artike len over diverse monumenten en markante personen uit de Lochemse historie. Al deze artikelen worden volop geraadpleegd en gedownload. Niet alleen voor de hand liggende, maar ook heel specifieke, zoals bijvoorbeeld een verhaal uit 2003 over Loodgieters- en gasfittersbedrijf van de Fa H.W. Van den Brink aan de Smeestraat in Lochem en een afbeelding uit Land van Lochem 2007 van het gezelschap dat in de Schouwburg de revue "Altijd Doordraaien" opvoerde. Veel van de bezoekers blijken de website te vinden via de zoekfunctie van Google. Het is helaas nog niet gelukt om ook de mooiste af beeldingen uit de beeldverzameling van het Genoot schap op de site zichtbaar te maken. Er rouleert nog slechts een kleine en willekeurige selectie van enkele voorbeeldplaatjes. Plannen voor 2015 Met de aangepaste website kan het Genootschap voorlopig vooruit. Uitbreiding met informatie vanuit de beeldverzameling zou de aantrekkelijkheid nog vergroten. Kruidentuin "de Bleike" Er is weer door een enthousiaste groep vrijwilligers gewerkt in de kruidentuin. Door ziekte en ouderdom was de groep wel wat klei-

Land van Lochem | 2015 | | pagina 26