Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter Beste leden van ons Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem. De zomer, een heel mooie dit jaar, ligt achter ons en de activiteiten nemen weer een aanvang. Activiteiten Als dit blad u bereikt hebben er o.a. weer twee lezingen plaats gevonden en kunnen we terugkijken op een fantastische Open Monumentendag in september. Er kon een reis door Lochem gemaakt worden, waar veel belangstelling voor bestond. Een pluim voor deze werkgroep. Tijdens de officiële opening, die plaats vond in de Gudulakerk, werden Dinie Frank enTine Kampen, omdat dit voor hen de laatste keer was, door wethouder Groot Wesseldijk van de gemeente Lochem bedankt voor hun jarenlange medewerking. Zij ontvingen een prachtig boeket bloemen, evenals mede organisator Dick Kok, maar hij blijft gelukkig nog even. Wij zijn nu op zoek naar een paar enthousiaste personen om namens ons, in samenwerking met gemeente en VVV, invulling te geven aan dit jaarlijks terugkerend evenement. Interesse? Uw voorzitter praat u graag even bij! Meester Heuvel Onze vereniging was nauw betrokken (in de personen van Gerrie en Dick Kok) bij de herdenkingstentoon stelling over meester Heuvel in de kerk in Laren en de presentatie van een boek over deze bekende figuur, dat dit najaar uit gaat komen. Interessante tentoonstelling, jammer dat het maar een week bleef staan. Naeffpenning Van de familie Harsewijn uit Giessenburg, kregen we een penning aangereikt (zie afbeelding). Letterlijk aangereikt, want hij werd in Lochem bezorgd. Is er iemand die uit overlevering de geschiedenis van de penning kent? Het was een ereprijs op een landbouwtentoonstelling in Lochem van 10/12 augustus 1921. Aangeboden door J. Naeff. De penning komt uit de inboedel van de familie Botter uit Drenthe. In Giessenburg kwam hij bij een boedelverkoop terecht. De familie Harsewijn heeft hem toen voor ons gered. Zoeken op internet leert ons dat er een Naeff in Wageningen gestudeerd heeft. Wie kan ons het verhaal bij de penning vertellen? Ontwikkelingen Ook wij wachten in spanning de ontwikkelingen rond stadhuis en stadshuus af. Minitentoonstelling in het oude stadhuis Hopelijk hebt u de tijd gevonden een blik te werpen op de minitentoonstelling in het oude stadhuis. Tijdens de openingsuren van de VVV, gratis toegankelijk. De werkgroep heeft er veel tijd ingestopt en het is alleszins de moeite waard. Tot slot Wij verwachten u weer te ontmoeten op onze traditionele nieuwjaarsbijeenkomst op zaterdag 3 januari 2015 op het vertrouwde adres Eetcafé De Zonnebloem. Tijdens deze bijeenkomst zal voor ons optreden "Johan Ooievaar" (pseudoniem) onder de titel "Met blijdschap geven wij kennis". U bent van harte welkom van 14.30 tot 16.30 uur Goede feestdagen en een happy landing in 2015! Tekst op de voorzijde LANDBOUWTENTOONSTELLING TE LOCHEM 10-11-12 AUGS 1921 EREPRIJS AANGEBODEN DOOR J. NAEFF Land van Lochem 2014 nr. 3

Land van Lochem | 2014 | | pagina 4