l vrijdag TTTivd van L°cbem volgen iftll Deadline Koy« In de collectie van het Historisch Genootschap bevindt zich sinds enige tijd een heel bijzonder docu ment. Het is een luxe album met foto's die de Lochemse fotograaf C.J. Horst in de zomer van 1908 maakte van Huize Heuvel-Enk, het zomerverblijf van de familie Valckenier Kips aan de Zwiepseweg. Enkele van die prachtige foto's presenteren we in dit Land van Lochem bij het artikel, dat Eddy ter Braak aan het album en de bijzondere bewoners van Heuvel-Enk heeft gewijd. Verder starten we met een nieuwe serie verhalen over bekende en minder bekende Lochemse bedrijven, winkels, ondernemers en opmerkelijke beroepen in het verleden. De aftrap is voor het tandtechnisch laboratorium Smithuis, dat jarenlang in de villa met het torentje aan de Kastanjelaan was gevestigd. Bertus Frank, oud werknemer van Smithuis, vertelt over de beginjaren van het bedrijf, de bloeiperiode in de tweede helft van de vorige eeuw en het uiteindelijke vertrek uit Lochem. Ook neemt hij ons mee in de boeiende geschiedenis van het maken van gebitsprotheses. Natuurlijk is de redactie ook op zoek naar nieuwe verhalen voor deze serie. Heeft u ideeën, wilt u uw herin neringen aan ons vertellen of klimt u zelf in de pen? Meldt het even bij de redactie, misschien kunnen we u verder helpen, bijvoorbeeld met mooi beeldmateriaal uit de collectie van het Historisch Genootschap. Er is nog veel meer te lezen in het Land van Lochem. Zo vertelt Marie Cornelissen over haar tijd als dienstmeisje in het gezin van burgemeester Beusekamp in de jaren vijftig en zestig en wordt er geciteerd uit de Verzamelde schetsen van H.G. Hartman, die herinneringen ophaalt aan de stadsbrand van Lochem in 1615. Veel leesplezier! Ten slotte vragen we uw aandacht voor een speciale editie van Land van Lochem, die geheel in het teken van Laren zal staan. Het Laren-nummer staat gepland voor 2015 (nummer 2). We zijn op zoek naar bijzondere verhalen uit de geschiedenis van het dorp en zijn bewoners. Heeft u tips? Mooie of onbekende foto's van vroeger? Zelf een verhaal of een leuk artikel? Geef het door aan de redactie! We zijn zeer benieuwd naar uw bijdragen. Hartelijke groet, De redactie 3 Land van Lochem 2014 nr. 2

Land van Lochem | 2014 | | pagina 3