Nieuwjaarsr eceptie Hans Eisink Op zaterdag 11 januari werden, vanaf 14.30 uur, de leden en andere belangstellenden in de gelegenheid gesteld het bestuur van het HG en elkaar de beste wensen aan te bieden. Mevr. Willy Holtslag, voorzitster van De Elf Marken, bood volgens oud-achterhoekse traditie naast haar beste wensen ook een half pond koffie aan. Voorzitter Bert Brand begroette in een meer dan goedgevulde zaal van Eetcafé De Zonnebloem 90 bezoekers. De voorzitter gaf aan, dat het de bedoeling van een Nieuwjaarsspeech is om vooruit te kijken naar het nieuwe seizoen, maar een artikel in de Stentor van 10 januari dwong hem er toe om toch even terug te kijken. De mededeling dat de gemeenteraad het voorstel tot verkoop van het oude stadhuis niet zal aannemen en de verkoop voorlopig niet door zal gaan, werd door de aanwezigen met applaus begroet. Later temperde Focko de Zee de vreugde enigszins, door op te merken dat de strijd nog lang niet is ge streden en dat de nieuwe gemeenteraad zo maar weer tot verkoop kan besluiten. Focko beloofde dat ons Genootschap de ontwikkelingen scherp blijft volgen. Dhr. Ernst Marsman bood het HG een kopie aan van het vaandel van de Sherwood Rangers, een regi ment dat een belangrijke rol heeft gespeeld bij de bevrijding van Lochem. Tijdens een openbare gemeentelijke verkoop, bij de verhuizing naar het nieuwe gemeentehuis, had hij deze waardevolle kopie bemachtigd. Helaas kon de geplande voordracht van dhr. Johan Ooievaar "Met blijdschap geven wij kennis" geen doorgang vinden, maar gelukkig heeft het HG Arie Lievestro in de gelederen. Hij slaagde erin in korte tijd een film te bewerken die ons een geweldig inzicht gaf in het reilen en zeilen van het bedrijf van bak ker Dick ten Broeke. We zagen, hoe door een combinatie van vakmanschap en techniek de heerlijkste producten werden vervaardigd. Een warm applaus toonde aan, dat een ieder onder de indruk was van het vertoonde. Onder het genot van een hapje en een drankje werd nog lange tijd gezellig nagepraat. Rond half vijf sloot de voorzitter de bijeenkomst af en konden zowel het bestuur als de leden terugzien op een zeer geslaagde middag. Muntenactie Plus Plus heeft een sponsoractie. Men krijgt gratis munten bij elke 10 euro aan boodschappen. Deze munten kan men inleveren bij een vereniging naar keuze, deze kan de munten weer inleveren en krijgt hiervoor een bedrag uitgekeerd. Maar de verstrekte munten worden niet ingeleverd "Wij zijn op zoek naar 22700 munten" (aldus de Plus). In vier weken tijd heeft Plus 38500 munten uitgegeven. Tot nu toe heeft Plus 15800 munten retour ontvangen. Het verschil is 22700 munten die nog "onderweg" zijn. Het aantal munten wat retour komt valt tegen. Er zijn kennelijk nog veel munten in de Lochemse portemonnees en keukenlades. Heeft u nog munten? En wilt u onze kas spekken? U kunt ze nog inleveren op de volgende adressen: Bert Brand, Rembrandtlaan 125 André Reincke, H.Postelweg 7 Marie Lievestro, Beusekamplaan 30 Of bij de Dierenkliniek tegenover de Plus 5 Land van Lochem 2014 nr. 1

Land van Lochem | 2014 | | pagina 5