Van de bestuurstafel Bert Brand Ons bestuurslid Anges Klein heeft plaats genomen in de gemeentelijke monumentencommissie in de plaats van Dick Kok, die na 10 jaar aan aftreden toe was. Dick bedankt voor al die jaren inzet namens ons in de monumentencommissie. 16 november vond op initiatief van het RAZ (Regionaal Archief Zutphen) een foto-overzicht plaats met de vraag Wie, wat, waar? Ruim 120 mensen hebben zich over de foto's gebogen om naam en plek te herkennen. Zeker voor herhaling vatbaar. 25 november vond de overdracht plaats van, in onze ogen, waardevolle stukken in het bezit van de ge meente en waar afstand van werd gedaan. Er waren artikelen uit de jaren 40-45 bij, een klok geschonken tijdens de herdenking van Lochem 700 jaar stad, een oude schoolklok en een stoel met gemeentewapen uit de voormalige trouwzaal. 27 november vond de zeer geslaagde lezing plaats van Jaap Nijstad. Elders in het blad een verslag van de door 120 mensen bezochte avond. Traditiegetrouw was er op 11 januari weer de Nieuwjaarsreceptie bij de Zonnebloem. Grote belangstelling en het vertonen van een interessante film over bakker Dick ten Broeke, maakten dat de middag een groot succes werd. Zie het uitgebreide verslag in dit nummer. Dinsdag 18 februari heeft Michel Groothedde, stads-archeoloog in Zutphen, voor circa 100 aanwezigen in Zaal Stegeman te Laren een geweldig interessante lezing verzorgd onder de titel 'De Vorstelijke Palts van Zutphen'. De ontwikkeling van Zutphen in de laat-Romeinse tijd als machtscentrum tot aan de stadsrechtverlening in 1200, werd aan de hand van gedane opgravingen vormgegeven. Een bijzonder boeiende en leerzame avond. Zowel op de NL Doet-dag op vrijdag 21 maart 2014, waar activiteiten zijn in de kruidentuin en de oude begraafplaats, is ons genootschap dat weekend tijdens "Living Lochem" ook aanwezig met een uitge breide presentatie in ons prachtige oude Stadhuis. Wij rekenen ook nu weer op een grote belangstelling. Nadere informatie en bijzonderheden via de lokale pers. We zijn in overleg met de staf van Huize Verwolde om hen met de grote zomermanifestatie die zij gaan organiseren, behulpzaam te zijn met in ons archief aanwezige foto's en documentatie. Elders in dit blad kunt u lezen over onze jaarvergadering op woensdag 23 april, 19.30 bij Bousema. Wij rekenen wederom op een grote opkomst. Het eerder aangekondigde "Verzamelfestijn" kan helaas geen doorgang vinden. Er is besloten deze manifestatie door te schuiven naar 2015. Berkeltentoonstelling komt naar Lochem De Berkeltentoonstelling, die tot en met 27 maart in het Watermuseum in Arnhem wordt gehouden, komt op 25 april naar Lochem. In de hal van het gemeentehuis zal dan de Berkel in vol ornaat te zien zijn, met foto's en kaarten, activiteiten van organisaties en behalve de Berkel van vroeger ook de Berkel van de toekomst, met energieopwekking en herstellen van oude meanders. De tentoonstelling zal op 25 april geopend worden door burgemeester van 't Erve en op 30 mei worden gesloten. 4 Land van Lochem 2014 nr. 1

Land van Lochem | 2014 | | pagina 4