Het enthousiasme en de inzet en saamhorigheid van de werkgroep maken dat er veel werk wordt verzet en het prettig is om te werken op de oude begraafplaats. De werkgroep zal er ongetwijfeld voor zorgen dat de oude begraafplaats in het jaar 2014 kan rekenen op dezelfde inzet en betrokkenheid. Bibliotheek en Archief De werkgroep is dit jaar uitgebreid en bestaat nu uit: Ab Harkink, Bertus Frank, Dini Frank, Eddy ter Braak, Focko De Zee, Henk Rademaker, Jet Grabandt, Marjan Houpt en Marian Hulshof. Naast het beheren van de bibliotheek en het archief is het de taak van onze werkgroep om vragen van derden m.b.t. de Lochemse geschiedenis te beantwoorden, of door te sluizen naar anderen, die er meer over kunnen vertellen. Daar wordt veelvuldig gebruik van gemaakt. Het is natuurlijk niet zo, dat we op alle vragen altijd een volledig antwoord kunnen geven. Maar in het algemeen lukt de beantwoording toch goed. We vinden dit heel plezierig werk. Je leert er zelf veel van en het is fijn een ander te kunnen helpen. Zo hebben ook nu weer velen via e mail, telefoon, of d.m.v. een bezoek aan de Veldmaat contact met ons gezocht. Ook zijn ons weer boeken (en ander materiaal) geschonken die betrekking hebben op de geschiedenis van Lochem, Laren en Barchem. We zijn deze mensen erg dankbaar. De boeken, die we niet in onze bibliotheek hebben kunnen plaatsen, omdat ze er al in opgenomen zijn, hebben we in onze verkoophoek onder gebracht. Daar kunnen geïnteresseerden ze kopen voor een gering bedrag. Soms zit er heel leuk materiaal tussen. Het is heel plezierig de kopers blij de deur uit te zien gaan. Twee opvallende giften waren het fotoboek van Huize Heuvel-Enk en de dagboekjes (1943-1956) van Arend Jan van Heeckeren, tuinman op De Heest. Door al het andere werk, bleef ook nu weer het werk aan de bibliotheek en het archief wel eens liggen. De digitale opslag van titels en trefwoorden van onze bibliotheekboeken werd afgerond. Er werd ook gewerkt aan het op orde brengen van ons knipselarchief zodat het geschikt is voor digitale opslag. Plannen voor 2014 Het ordenen, overzichtelijker en toegankelijker maken van het knipselarchief, van de archiefdozen en van het kaartenbestand (het project van Focko De Zee en Henk Rademaker) en het digitaal opslaan ervan, blijft nog een grote klus, waar we voorlopig nog wel even mee bezig zullen zijn. Ook moet het binnengekomen archiefmateriaal van Jong Gelre nog worden uitgezocht. Redactie Land van Lochem De redactie was in staat, door de aanlevering van voldoende kopij, weer drie lezenswaardige bladen te maken. Onze drukker, drukkerij Weevers, was bereid het drukwerk tegen dezelfde prijs als in 2012 te vervaardigen. Verslag website De website www.hglochem.nl heeft ook in 2013 het nieuws en de agenda van activiteiten verstrekt, zoals bestuur en werkgroepen die aanleverden. Bovendien is de site met een groot aantal mogelijkheden uitgebreid. Door het voorbeeld van de Zutphense zustervereniging en door de lancering van de facebookpagina van Lochem Verleden in Beeld kwam bij het bestuur de vraag op of niet ook op de HG-site meer beeldmateriaal en meer artikelen uit Land van Lochem zouden kunnen worden gepubliceerd. Daartoe was een aanpassing - achter de schermen - van de site nodig, maar het bestuur was gelukkig bereid en in staat de daarvoor nodige investering te doen. En zonder de ambitie om de complete beeldverzameling en de complete inhoud van LvL op te nemen zijn er nu op www.hglochem. nl al vele jaargangen van Land van Lochem en een groeiend aantal oude foto's digitaal beschikbaar; en daar naast alle 'vensters' van de Lochemse Canon en tal van verhalen over Lochemse monumenten en personen. Belangrijk is dat al deze documenten op de HG-site ook vele 'Googlelaars' van buiten de weg wijzen naar de publicaties en activiteiten van het Genootschap. De openbare bijeenkomsten van het genootschap werden, behalve op de eigen website, ook aangekondigd via de cultuurwebsite van Lochem http://kunstweb.ning.com/ Het aantal leden van wie de mailadressen bekend zijn, is gestegen tot 250. In 2013 is steeds (ook) via een mailing aandacht gevraagd voor (het verslag van) een bijeenkomst. Plannen voor 2014 Met de aangepaste website kan het Genootschap voorlopig vooruit. Het vergroten van de statische informatie aan beelden en artikelen wordt voortgezet. Ongetwijfeld rijst binnenkort de vraag of in de communicatie van het HG ook sociale media als Facebook en Twitter een rol kunnen spelen. Bestuur en webbeheerder staan open voor suggesties vanuit de leden. 28 Land van Lochem 2014 nr. 1

Land van Lochem | 2014 | | pagina 28