- 26 oktober - Ondersteuning presentatie Arjen Dieperink over de Oude Begraafplaats tijdens medewerkers middag bij Bousema. - 16 november - In het oude Stadhuis een presentatie van het Regionaal Archief te Zutphen. Het archief zocht meer informatie bij oude beelden van Lochem. Ook beeldmateriaal van ons zelf waar nog informatie aan ontbreekt hebben we vertoond, er was veel belangstelling. - 27 november - Ondersteuning lezing Jaap Nijstad over Lochemse schilderijen. Verder zijn in de Veldmaat kleine presentaties verzorgd waarin wij het Genootschap presenteerden en de bezoekers konden kennismaken met overige activiteiten. Plannen voor 2014 Doorgaan met de dingen die we doen. Voor de aanvulling van teksten bij beelden een bezoek brengen aan verzorgingshuizen in Lochem, Laren en Barchem om daar de albums in te laten zien, en dit met bewoners te bespreken. Kruidentuin De Bleike Onze werkzaamheden begonnen op een ijzige vrijdag 21 maart: De NL Doetdag Een groep van Viverion kwam ons helpen. Niet alle geplande werkzaamheden konden gedaan worden. Toch is er hard en enthousiast gewerkt en kon er ook veel wel gebeuren o.a. het onkruid van de paden verwijderen en brekenzand inwerken, perken grondig opschonen, een paal voor de hop planten, een insectenhotel plaatsen en compost kruien. Een flinke subsidie van het Oranje Fonds is weer binnengehaald. Op 8 juni was er een geslaagde open dag met als thema: Bloemkunst. Medewerking werd o.a. verleend door het HG, IVN, Imkervereniging, Marjan Schol ten en vriendin schilderden, Hindeloper schilderwerk van Gerrie en Dick Kok, foto's van Hanno v.d.Meulen, aparte bloemkunst met materiaal en voorbeelden van Els v.d.Heuvel, bloemschikken, plantjes. Verder was natuurlijk de tuin te bewonderen. Het was een mooie, gezellige en goed bezochte dag. Het was weer een jaar waar enthousiast gewerkt is. Iedereen probeert tussen alle andere werkzaamheden door tijd te vinden voor de tuin. Het resultaat mag er zijn. Plannen voor 2014 We gaan gewoon op dezelfde voet door Op 21 maart is er de jaarlijkse NL-doet-dag. Waarschijnlijk komt er een groep vrijwilligers, de subsidie is ook toegezegd. Nu nog het weer. Op 14 juni is er weer de open dag bij De Bleike met dit keer als thema: wassen en bleken. Een aantal dames met materiaal en kennis hierover komt ons helpen. Het organiseren gaat in samenwerking met het HG. We hopen weer op een groeizaam jaar met veel werklust en gezelligheid. Een paar nieuwe vrijwilligers zijn van harte welkom. Werkgroep Museum Eind vorig jaar zag het er naar uit dat we verder konden met de museumplannen, omdat we als het ware on der de vleugels van Lochem 3.0 daar aan konden gaan werken. Lochem 3.0 is een basisplan voor culturele ontwikkelingen in de gemeente Lochem onder één noemer, nl. de sterke punten van Lochem, zeg maar het DNA van Lochem. Maar de voortgang binnen Lochem 3.0 liep niet zo voortvarend als we gedacht hadden. Daarom hebben we, samen het de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer (NHTV) ons eigen plan getrokken, zijn een afstudeerstudent en vier twee/derdejaars studenten bereid gevonden om samen de plannen tot een afronding te brengen. Daarbij zijn de reeds ontwikkelde plannen voor een museum de uitgangspunten, o.a. het door de NHTV uitgedachte DNA van Lochem. Er wordt, als vestigingsplek, nog steeds gedacht aan het oude Stadhuis in Lochem, maar als onderzoek uitwijst dat dat gebouw er minder geschikt voor is, zoeken we een andere oplossing. In 2014 zal het plan rond juni/juli gereed moeten zijn. Oude Begraafplaats De oude werkgroep bestaat aan het eind van het seizoen 2013 uit 13 personen. Op dit moment is dit voldoende voor de te verrichten werkzaamheden. Het is verheugend dat zich regelmatig nieuwe medewerkers melden. In maart heeft een klas van het Staringcollege zich verdienstelijk gemaakt op de NL-Doet dag: paden schof felen en nestkastjes ophangen was het hoofddoel en er is gewerkt ondanks de heftige sneeuwval. Er was weer veel medewerking van de gemeente, in de persoon van Albert Baarssen. Hij zorgt voor het ver voer van het gemotoriseerde gereedschap naar Rouwenhorst, voor onderhoud en aan het eind van het seizoen wordt, door zijn toedoen, het bij elkaar geharkte blad verwijderd door Hoftijzer. De verharding van de paden wordt beetje bij beetje gerealiseerd zodat het onderhoud minder intensief is. Aan het eind van het seizoen komen de hulptroepen van de Lions om te helpen bij het blad verzamelen. De werkgroep is hen daar zeer dankbaar voor. In 2013 is het "magazijn" helemaal opnieuw ingericht onder leiding van Aad Ritsma en het gereedschap is nu heel overzichtelijk opgesteld en opgehangen. 27 Land van Lochem 2014 nr. 1

Land van Lochem | 2014 | | pagina 27