gezellige middag aangeboden bij zalencentrum Bousema. Een lezing over de oude begraafplaats door Arjen Dieperink met daarna een bezoek aan dit stukje cultureel erfgoed maakten, naast een hapje en een drankje, de middag tot een groot succes. Onderstaand volgen de verslagen van de werkgroepen. Automatisering Ook dit jaar waren er wat onderhoudswerkzaamheden aan apparatuur en software. Van een lid kregen we een gebruikte maar nog goede computer, heel nuttig i.v.m. de nog te gebruiken onderdelen. Evenementen commissie De commissie bestond dit jaar uit de leden Dinie Frank, Erik Kruiderink en Tine Kampen. Er zijn 7 lezingen geweest met een gemiddeld bezoekersaantal van 95 personen. Heel bijzonder was dat de lezing over de lederfabriek Naeff, bij hotel 't Hof van Gelre, vanwege de grote belangstelling tot twee keer toe een volle zaal trok. In september was de jaarlijkse Open Monumentendag met als onderwerp: Macht en Pracht. Het oude Stadhuis leende zich bijzonder voor een prachtige expositie. Het bezoekersaantal was, op zaterdag en zondag, 800 personen. Voor de organiserende werkgroep was dit een zeer geslaagd weekend. De excursie die ieder jaar plaatsvindt, ging in 2013 naar de bronnen van de Berkel, in het Duitse Billerbeck. Een volle bus met zeer geïnteresseerd publiek was het resultaat. Onze deelname aan de braderie tijdens de Keidagen is ook een jaarlijks terugkerend evenement, maar deze keer moest halverwege de dag worden besloten om in te pakken vanwege heftige regenval. De evenementen commissie kijkt met tevredenheid terug op een geslaagd 2013. Foto- en Film werkgroep (archief en presentaties) Samenstelling werkgroep: Hanneke Carmiggelt Arie Lievestro Toon Driessen Wim Neerlaar Jet Grabandt Herman Postel Jan Klein Bleumink Henk Potman Na het overlijden van Gerard Alting is Herman Postel binnen de werkgroep gekomen, een welkome aanvul ling gezien zijn kennis van het Barchemse gebied. Nu maar hopen dat we ook aanvulling kunnen vinden uit het Larense gebied. Inbrengen van de beeldcollectie verliep voorspoedig in het archiveringsprogramma Oasis. Ten aanzien van ons beeldarchief zou het wenselijk zijn om kennis van Laren toe te voegen aan de groep. Het beeldarchief werd weer door vele particulieren geraadpleegd, ook kwamen er via de e-mail verzoeken binnen en is er beeldmateriaal geleverd voor boeken, tijdschriften en publicaties. Het beeldarchief is weer uitgebreid met beelden uit het verleden die nog niet in ons bezit waren. De werkgroep verzorgde voorstellingen en ondersteunde met beeld- en geluidsapparatuur lezingen. - Een bijzondere presentatie was op 14 januari voor de bewoners van de Nieuweweg, Haitsma Mulierlaan en de Marinus Naefflaan. Algemene beelden van Lochem maar ook specifiek van die omgeving hebben we vertoond. Het was een groot succes, we kregen er 5 nieuwe leden bij. - 14 februari - Herman Naeff presenteerde zijn boek over de geschiedenis van de Lederfabriek Naeff en samen met hem maakten we een mooie diapresentatie. De belangstelling was zo groot dat we veel mensen moesten teleurstellen. De zaal bij het Hof van Gelre was vol, waarop werd besloten een tweede presentatie te houden op 10 april die weer volledig bezet was. - 12 maart - Ondersteuning lezing Focko de Zee in Ons Huis te Almen over Landgoederen en kastelen in Lochem. - 15 maart - Van de gemeente Lochem konden we als vereniging een keuze maken uit het overtollige kantoor meubilair. Er pasten ons enkele bureaustoelen en werkplekverlichting voor in de Veldmaat. - 5 april - Lochems Filmhuis, Ellen van Slagmaat onderzoekt de mogelijkheid om historisch filmmateriaal te vertonen in het Filmhuis. We wachten de ontwikkelingen voorlopig af. - 9 april - Ondersteuning lezing Focko de Zee in het nieuwe gemeentehuis over Landgoederen en Kastelen in Lochem, voor het gemeentepersoneel en andere belangstellenden. - 20 april - Presentatie van de vereniging voor nieuwe leden, bijeenkomst in de Veldmaat. - 24 april - Ondersteuning bij ledenvergadering lezing dhr. Schurink. - 7 mei - Openluchttheater jubileum, de comissie maakte gebruik van ons beeldmateriaal. - 1 augustus - De heer Gijs Rijks, leerkracht in Lochem, doet onderzoek of er mogelijkheden zijn voor deel name door ons aan het Westerborkproject. Afgesproken werd om in de loop van 2014 e.a. mogelijk verder uit te werken. - 14 en 15 september - Open Monumentendag ondersteund met divers beeldmateriaal. - 23 oktober - Ondersteuning lezing dhr. Töpfer over Van Heeckeren en de Nettelhorst. 26 Land van Lochem 2014 nr. 1

Land van Lochem | 2014 | | pagina 26