JAARVERSLAG 2013 Bestuursaangelegenheden In het verslagjaar 2013 bestond het bestuur uit zes personen, als volgt samengesteld: Bert Brand André Reincke Marie Lievestro - voorzitter - penningmeester - secretaris Dick Kok Focko De Zee Anges Klein - lid - lid - lid Op 31 december 2013 bestond het totaal aantal leden uit 654. In vergelijking met de stand op 31 dec. 2012 is het aantal leden per saldo gestegen met 5. Ondanks diverse afmeldingen heeft het aantal nieuwe aanmeldingen de doorslag gegeven. Een verheugend resultaat. We blijven dus groeien. - Het bestuur kwam in totaal elf maal op de woensdagochtend bijeen in de Veldmaat. Daar wordt de vooraf opgestelde agenda afgewerkt, waarna de taken worden verdeeld en nieuwe plannen worden voorbereid. Daarnaast hebben leden van het bestuur diverse bijeenkomsten bijgewoond en gesprekken gevoerd met verschillende instanties. Tijdens de bestuursvergaderingen zijn ook aan de orde gekomen: op 13 februari een ontmoeting met de Archeologische Werkgroep Lochem, o.l.v. Jan Kleinen, op 27 maart een gesprek met twee vertegenwoordigers van het Lochems Filmhuis (De Schouwburg), op 16 oktober werd met onze webmaster Wout Klein de nieuwe mogelijkheden van de website besproken waarna op 13 november mw. Eus Thiele van de stichting Living Lochem onze medewerking kwam vragen voor een te organiseren evenement op 22 en 23 maart 2014. - De nieuwjaarsbijeenkomst bij eetcafé De Zonnebloem op zaterdag 5 januari is weer zeer geanimeerd verlopen. Alleen wordt deze zaal ook alweer bijna te klein voor de steeds groter wordende belangstel ling. Die deze keer zeker was te wijten aan het altijd succesvolle optreden van onze plaatselijke dialect deskundige Dinie Hiddink. Haar verhalen zijn kostelijk. - Op 31 januari zijn officieel de aan ons geschonken stukken van de gemeente Lochem, onder toeziend oog van burgemeester Spekreijse aan ons bestuur overgedragen. - Ons bestuur was uitgenodigd de viering van het 105-jarige bestaan van muziekvereniging Advendo bij te wonen. Tijdens deze bijeenkomst ontvingen wij uit handen van Eric Haarman een originele film uit 1952 met beelden uit het rijke verenigingsleven van die jaren. - Mede namens onze vereniging maakte Henk Bruil, bestuurslid van de Historische Vereniging De Elf Marken in Gorssel, deel uit van het bestuur van de VVV Lochem. Na zijn aftreden hebben wij ons lid Wim Neerlaar bereidt gevonden zijn plaats in te nemen. Ook vond er wisseling van de wacht plaats bij de gemeentelijke monumentencommissie, ons lid Dick Kok heeft ons hierin jarenlang vertegenwoordigd. Wij hebben nu ons nieuwe bestuurslid Anges Klein bereid gevonden zijn plaats in te nemen. -De algemene ledenvergadering, bezocht door 61 leden, vond dit jaar plaats op woensdag 24 april, zoals gebruikelijk bij zalencentrum Bousema. Tijdens deze bijeenkomst werd Anges Klein geïnstalleerd als nieuw bestuurslid. Na de vergadering hield dhr. Schuring uit Laren een interessante lezing over de oor sprong van de Berkel ter voorbereiding op de, naar later bleek, zeer geslaagde busreis naar Billerbeck op 1 juni. - Jaarlijks ontvangen wij een uitnodiging van de Gemeente om aanwezig te zijn bij de overdracht van het Somersetmonument in de Enk aan een andere klas van het Staring College. Voorzitter Bert Brand is daar namens ons bij aanwezig geweest. - De leden die zich de afgelopen 2 jaar bij ons hebben aangemeld (plm. 70), zijn door ons uitgenodigd voor een kennismakingsmiddag op de Veldmaat. Op 20 april gaf een groot aantal personen gehoor aan die uitnodiging. Via een instructiefilm en een rondgang door ons documentatiecentrum werd onder het genot van een hapje en een drankje de structuur van onze vereniging belicht. Er waren veel positieve reacties. - Bij zijn afscheidsronde heeft burgemeester Frans Spekreijse ook de Veldmaat aangedaan. Tijdens onze werk- ochtend op donderdag 5 september hebben wij met z'n allen tijdens een informeel samenzijn, waarin dhr. Spekreijse zijn toekomstplannen ontvouwde, afscheid van hem genomen. Hij blijft lid van onze vereniging, waarvoor dank! - De in ons bezit zijnde schilderijen en prenten en de recentelijk van de gemeente ontvangen stukken zijn gedeeltelijk in slechte staat. De mogelijkheid deed zich voor om de Rabobank om subsidie te vragen voor restauratie. Tot onze grote vreugde werd deze aanvraag op 25 september definitief gehonoreerd en kon er een aanvang gemaakt worden met de restauratie. - De Open Monumentdagen op 14 en 15 september waren geweldig. Een prachtige expositie van schilderijen en ander materiaal sierde het oude Stadhuis, waar dat weekend een kleine 800 bezoekers kennis mee konden maken. De organisatie verdient een dikke pluim. - Op zaterdag 26 oktober heeft het bestuur, als dank voor de belangeloze inzet van de vele vrijwilligers, hen een Land van Lochem 2014 nr. 1 25

Land van Lochem | 2014 | | pagina 25