Van de bestuurstafel Bert Brand De 105-jarige muziekvereniging Advendo heeft onze vereniging verrast met een originele oude film uit 1956 en een daarvan gemaakte DVD met daarop het rijke verenigingsleven van Lochem. Het spreekt vanzelf dat wij als bestuur en onze foto- en filmgroep dit met blijdschap hebben ontvangen. Tijdens de goed bezochte Jaarvergadering in april, gehouden bij Bousema, is Mevrouw Anges Klein officieel benoemd tot bestuurslid. Het bestuur heet haar verheugd van harte welkom. Ook de tweede lezing van Herman Naeff over zijn voorvaderen en de bekende lederfabriek met die naam, zorgde wederom voor een volle zaal in hotel 't Hof van Gelre. Een groot succes, ook voor onze evenementencommissie. De open inloop middag welke wij hebben georganiseerd voor onze nieuwe leden leverde een grote op komst op en we kregen zeer positieve reacties. De vrijwilligers die voor de ontvangst en uitleg zorgden worden vanaf deze plaats nog hartelijk bedankt voor hun inzet. De lezingen over kastelen en buitenhuizen in onze Gemeente, gezamenlijk georganiseerd met de Histo rische Ver. De Elf Marken in Gorssel, gepresenteerd door ons bestuurslid Focko de Zee, en de daaraan gekoppelde bustochten, waren onder leiding van Focko en Jan Huidink, een zeer groot succes. Heren geweldig bedankt voor jullie inzet. Ook de kasteelheren hebben met hun enthousiaste bijdragen gezorgd voor een bijzonder evenement. Zij hebben persoonlijk een bedankbrief ontvangen. Er staat voor 2014 weer een verzamelaartentoonstelling gepland. De eerste, gehouden in 2011, was een groot succes. Verzamelaars onder u die het leuk vinden om hun hobby eens aan anderen te tonen kun nen zich hiervoor aanmelden?? Niet schromen en mij bellen. Nadere informatie volgt natuurlijk in ons volgende Land van Lochem. Ook op de braderie tijdens de laatste Keidagen was onze vereniging weer present met een leuk ingerichte stand dank zij het werk van Bert en Dinie Frank en Wim Neerlaar. Als we aan de braderie willen blijven deelnemen om daar ons "gezicht" te laten zien zullen er nieuwe vrijwilligers moeten opstaan. Lijkt u dat leuk, laat dan eens wat van u horen. Ook onze trots, Kruidentuin "De Bleike" beleefde weer een open dag op 8 juni. Het begon allemaal wat frisjes maar het weer was ons later goed gezind. Het thema is elk jaar anders, ditmaal was het "Bloemenkunst". De belangstelling was goed en het zag er allemaal zeer verzorgd uit dankzij het werk van onze vrijwilligers. Tot slot werd op 1 juni j.l. een bustocht georganiseerd naar de bronnen van de Berkel in het Duitse Bil- lerbeck. Een zeer geslaagde tocht met als reisleider dhr. Henk Schuring uit Laren die op 24 april een lezing over dit onderwerp had verzorgd na de jaarvergadering bij Bousema. De "zomer"is reeds vergevorderd, toch wil uw voorzitter niet nalaten u allen nog een zomerse tijd toe te wensen en als u nog op vakantie gaat, Geniet er van! 4 Land van Lochem 2013 nr. 2

Land van Lochem | 2013 | | pagina 4