1 vrijdag TTTiod van L°cbem volgen irtl'* Deadline Koy« Weet u nog hoe je kiekens moet stoven of vinken badderen? En wat zijn krabbediën van een hoen? Of houdt u het liever bij een zwampodding of een sagopodding? Deze en vele andere ouderwetse gerechten zijn nieuw leven ingeblazen door culinair historicus Lizet Kruyff in Rijntjes keukengeheimen, een fraai kookboek, dat sinds kort in de boekhandel is te verkrijgen. De oor spronkelijke recepten zijn in de negentiende eeuw te boek gesteld door Rijntje Biljardt, keukenmeid, 19de-eeuws hofkokkin en cateraar avant la lettre, zoals de Volkskrant haar in een uitgebreide recensie van het kookboek op 12 juli j.l. omschreef. En niet onbelangrijk: Rijntjes roots liggen in Lochem. Aan het bijzondere leven en dramatische einde van deze beroemde Lochemse heeft Eddy ter Braak een prachtig artikel gewijd in de nieuwste aflevering van het Land van Lochem. Verder beleven we Lochem en omstreken aan het begin van de vorige eeuw door de ogen van een Friese correspondent van het Nieuwsblad van Friesland. Het is een lofzang op de kleine landstad en de prach tige omgeving, gelardeerd met historische ansichtkaarten van rond 1900. Speciale aandacht is er voor de schenking van een 15-tal schilderijen en prenten uit de collectie van de gemeente Lochem aan het Historisch Genootschap. Er zitten prachtige en unieke werken bij, waarvan een aantal op de middenpagina's zijn afgebeeld. De langlopende serie Monumenten in de gemeente Lochem is deze keer gewijd aan het schilderachtige 't Sonnehuys aan de Barchemseweg, een landhuis met een bijzonder verhaal en een beroemde ontwerper. Tenslotte kan de redactie meedelen dat de oproep in het vorige nummer drie nieuwe reserve-bezorgers heeft opgeleverd. Waarvoor dank! Rest ons u veel leesplezier toe te wensen. De redactie 3 Land van Lochem 2013 nr. 2

Land van Lochem | 2013 | | pagina 3