PODDING* '1^ RIJSTENPODDING. Men kookt 2§ ons rijst in zoete melk gaar ter dikte van rijstenbrijgaar zijnde doet men 4 gekletste eijeren, een stuk boter, suiker, 2 gestampte beschuiten en eene geraspte citroenschil in. Wanneer dit alles goed geroerd is, besmeert men den vorm met boter, bestrooit hem met beschuit en laat het 2 uren koken. Men eet dezen podding met eene wijnsaus. BESCHUITENPODDING. Men kookt in een pintje zoete melk 4, S of 6 fijn gestampte beschuitenklop vervolgens het wit van 4 eijeren tot schuimmeng het met de dojerssuiker boter en eenen eijerlepel rum bjj de genoemde beschuit; besmeer den vorm met boter en strooi er beschuit in, en laat daar de podding in gaar worden. BROODPODDING. Men laat een 10 cents fransch broodje koken in oen pintje melk, met een stuk boter, rozijnen zonder pitten, sukade, oranjesnippers, 5 eijeren en suiker naar ver kiezing. Men handelt als boven gezegd islaat het 2 uren koken en doe er eene wijn- of rumsaus over. SAGOPODDING. Men laat 2§ ons sagoeen pintje zoete melk met een stuk pijpkaneel koken tot eene dikke papklop er vervolgens 4 eijeren in, met 2 gestampte beschuiten en suiker; dan neemt men het kaneel weg en raspt er citroenschil in, Dit alles goed geroerd zijnde, doet men het naar gewoonte in den vorm en laat het uur koken. BANILLEPODDING. Een pintje zoete room laat men koken met een goed stuk banille, 6 gekletste dojers van eijeren, 2 oneen Podding. Ill gestampte amandelen en 2 lepels meel. Roer dit gedurig en laat het vervolgens koud worden. Dan doet men er suiker in en neemt de banille er uil. Het wit der genoemde eijeren tot schnim geklopt zijnde, doet men er mede onder, met nog 3 dojers van eijeren. Dit roert men weder goed door elkander en handelt als boven gezegd isdoch laat de podding 1 uur koken men gebruikt hem met eene saus van rijnwijn. PODDING VAN BITTERKOEKJES. Men laat een pintje zoete melk, 2 oneen bitterkoekjes fijn gestampt en 3 tinnen lepels bloem goed koken met een stukje boter en laat het dan koud worden. Klopt van 5 eijeren het wit tot schuim, doch de dojers doet men er in en roer ze door; daarna het wit en handelt weder als boven gezegd is. Men eet hem met eene roomsaus. ENGELSCHE BROODPODDING. Men neemt hiertoe zoet oudbakken roggebrood dit laat men koken met bouillon en het merg uit eene pijp van eenen os of eene koe. Gekookt hebbendedoet men er 6 eijerenkorinten welke goed gewasschen zijn, alsmede rozijnen, snippers, sukade en suiker naar genoegen bij. Na dit alles goed. door elkander geroerd te hebben, kan men het in plaats van in eenen vorm, in eenen doek koken2 uren is genoeg. Men eet deze podding met eene saus van champagnewijn. ZWAMPODDING. Men neemt 6 lood bloem, 6 lood boter, 4| lood broodsuiker en kan zoete melkroer dit tot eene dunne pap en laat het kokentot dat het van de pan loslaat; doch zoo lang het te vuur staat, moet men aanhoudend roeren. Vervolgens neemt men 6 eijeren, welker wit men tot schuim klopt; de dojers roert men eerst onder de pap en daarna het schuim van het wit, met eene geraspte citroenschil, wélke het zeer smakelijk maakt. Men besmeert verder den vorm met boter en laat het 2§ uur koken. 'Worvl van VLtch' ZALMFILET. 300 G SNOEK(BAAR5) F Zorg dat er geen graten in de filets zitten. Hak de visfilets grof ze met de specerijen, het zout, de boter, het eiwit en desgev broodkruim. Kneed dit met koele handen tot de eiwitten v; vrijkomen. Je ziet vanzelf wanneer dit gebeurt en onderling hang ontstaat. Zo krijg je een echt 'worstdeeg'. Laat even rustt koele plaats. Verdeel het worstdeeg in vier porties van ongeveer 150 gram. stuk huishoudfolie op een koel, glad oppervlak en rol van i portie deeg een worstje. Verpak in de folie en draai de uiteim dicht. Herhaal dit nog 3 keer en leg de worstjes 45 minuten to de koelkast. Pocheer de worstjes in een grote pan (circa 10 l ruim water op 80 °C in 10 tot 12 minuten gaar. Sous-vide kar je de spullen in huis hebt. Als je wilt kun je de visworstjes nog bakken in een koekenpan met boter. Meng de Zaanse mosterd met de crème fratche. Leg de wo een bedje van krulsla, veldsla en kervel en serveer met een 1 mosterd en een lekker stuk brood. Land van Lochem 2013 nr. 2

Land van Lochem | 2013 | | pagina 26