Terug naar de Haagse Koninginnegracht Na het vertrek van de familie Roëll kwam het grote herenhuis aan de Koninginnegracht in Den Haag in handen van een volgende illustere gebruiker: mr. Gerrit Jan Henny (1873-1961), directeur van De Nederlanden van 1845, de "Assurantie-Maatschappij tegen Brandschade en Op het leven". In de jaren dertig werd het kapi tale huis bewoond door een voor de Lochemse geschiedenis oude bekende: Willem Anton (Pim) Noothoven-van Goor (1881-1932) en zijn steenrijke echtgenote, de Amerikaanse miljonairsdochter Gertrude Nelson, een nazaat van de familie Rothschild. Sinds zijn huwelijk in 1915, enkele jaren na het avontuur op De Heest bij Lochem en de romantische affaire met de wereldberoemde danse res Isadora Duncan, zat bon vivant Pim er warmpjes bij. Daarbij kwam ook nog het grote kapitaal dat hij van zijn familie had ge- erfd. Het echtpaar leefde een mondain bestaan en bewoonde hui zen in Edam, Oberammergau (Duitsland) en Long Island (Ame rika). Als het stel in Nederland was vertoefden ze tussen de beau monde van Den Haag, waar in 1925 het herenhuis aan de Koninginnegracht was aangekocht. Hier overleed Pim in 1932, een week nadat hij na een langdurig verblijf in Long Island, naar Den haag was teruggekeerd. Hij werd er begraven op de begraafplaats Oud Eik en Duinen. Ansichtkaart 2 "Huize Verwolde te Laren (Geld.)", uitgegeven door Weenenk Snel in Den Haag (K.91). De niet verzonden ansichtkaart toont een foto van het huis uit circa 1910. Ansichtkaart 3 "Laren (G.), Kasteel Ver- wolde", uitgave van Nauta Zoon, Velsen. A2208. De kaart is in 1929 verstuurd naar Mej. M. Heinen, onderwijzeres in Scheemda. De afzenders zijn Nol en Berta. Opschrift: "Groeten uit Laren van Nol en Berta". Heden is tot mijn diepe droefheid van mij heengegaan mgn lieve Echtgenoot, WILLEM ANTON NOOTHOVEN VAN GOOR. G. NOOTHOVEN VAN GOOR—NELSON. 's-Gravenhage, 24 Jan. 1932. Koninginnegracht 82. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag a.s. te twee uur op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen. Vertrek van het sterfhuis te half twee. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Bronnen Ansichtkaarten: collectie auteur. Website: www.kranten.kb.nl (historische kranten) Diverse genealogische websites. Hans Boonstra e.a., Het Huis De Meeuwen. Kunstenaars en levenskun stenaars in Edam, Historische reeks Oud Edam, nr. 6, Edam 2007. Jan Harenberg, "Het Huis de Ehze bij Almen", in: Jaarboek Achterhoek en Liemers, 36, november 2012, Doetinchem 2012, p. 103-112. Land van Lochem 2013 nr. 1 Huize Verwolde te Laren (Gald.)

Land van Lochem | 2013 | | pagina 7