Van de bestuurstafel Na het uitkomen van het vorige Land van Lochem heeft u op onze website het verslag aangetroffen van de lezing over de familie ten Broeke in de Exelse Molen. Ook van de nieuwjaarsbijenkomst bij de Zonnebloem heeft u op de site een verslag kunnen lezen. Zeer geslaagd, mede dank zij het optreden van Dinie Hidink en Dinand Abbink. Hans Eisink bedankt voor je verslagen. De werkgroepen van de kruidentuin en oude begraafplaats waren weer actief op de "NL. doet" dag op 15 maart j.l. Zij kregen daarbij vrijwillige hulp aangeboden van resp. medewerkers van Viverion en een klas van het Staringcollege.Dit is dan tevens de start van de zomeractiviteiten. Mevrouw Anges Klein-Jansen oriënteert zich momenteel in het bestuur. Op de komende jaarvergadering zal een en ander formeel geagendeerd worden. Onze secretaresse Marie Lievestro heeft langzamerhand haar werkzaamheden weer hervat. Iedereen is daar zeer blij mee. Erik Kruiderink is toegetreden tot de evenementencommissie. Wij wensen hem een zeer plezierige pe riode toe. We hebben van de voormalige Bondsspaarbank/SNS een serie prachtige bronzen plaquettes geschonken gekregen, afkomstig uit voormalige gebouwen. Van de Gemeente Lochem ontvingen wij, tijdens een officiele overdracht, een 15 tal schilderijen en prenten ten geschenke. Wij zijn een plan aan het ontwikkelen om een ieder de schenking te kunnen laten bewonderen De lezing over het familiebdrijf Naeff in het Hof van Gelre was een reuze succes. De zaal was "uitver kocht In verband met de grote belangstelling zal er een tweede avond afgesproken worden met de presentator Herman Naeff. Zie voor een impressie van de avond het verslag op de website Leeskring Paleografie Onze leeskring (bestaat al meer dan 25 jaar) en komt elk winterseizoen 8 avonden bijeen in de Veldmaat a/d Koedijk waar gemiddeld 9 tot 12 leden zich bezig houden met het transcriberen (leesbaar) maken van teksten uit de 15e tot de 19e eeuw. Om allerlei redenen loopt het aantal leden sterk terug en wij nodigen graag nieuwe leden uit om deel te nemen, bijv. zij die met genealogie of anderszins met archiefonderzoek bezig zijn. Bovendien is het hertalen en lezen van oude teksten altijd interessant. Heeft u belangstelling of wilt u hierover informatie, neem dan contact op met Gerrit Perfors, gperfors@gmail.com. Tot slot nodigen wij u weer van harte uit op onze algemene ledenvergadering op woensdag 24 april a.s. in zalencentrum Bousema. De agenda, de notulen en het jaarverslag 2012 treft u aan in of bij dit blad. Wij hopen u te ontmoeten. Rest ons u weer veel leesplezier te wensen met deze uitgave van het Land van Lochem, waarvoor een dikke pluim voor de redactie wel een keer op z'n plaats is. 4 Land van Lochem 2013 nr. 1

Land van Lochem | 2013 | | pagina 4