definitieve poging o.l.v. de gemeente Lochem om toch nog tot een museum te komen, is mislukt. Dat was voor de gemeenteraad reden om B&W opdracht te geven geen geld meer aan nog een onderzoek te besteden, maar het over te laten aan "de markt" en die markt dan ook de gelegenheid te geven de gebouwen Stadhuis en Raadhuis over te nemen op basis van een goed plan. Wij hebben daarom, gesteund door De Elf Marken, zelf de stoute schoenen maar weer aangetrok ken en toch nog weer een offerte bij de NHTV aangevraagd om tot een afrondende studie te komen, inclusief een businessplan. Tegelijkertijd liet een particuliere ondernemer, Hospitality Concepts te Lochem, weten ook een plan te willen maken voor de twee gebouwen. Besloten is om dat dan gezamenlijk te doen. HC financiert haar deel zelf, wij leveren zelf een kleine eigen bijdrage waarvoor we een subsidie hebben gekregen van het Fonds 1819. Half 2013 dient e.e.a. gereed te zijn om aan de gemeente aan te bieden. Oude Begraafplaats Van 12 maart tot 19 november is de werkgroep bezig geweest op de Oude Begraafplaats. Met veel enthousiasme en hulp van de Gemeente Lochem zijn de nieuwe taakverdeling en werkzaam heden aangepakt en voltooid. De groep bestaat uit 12 leden, maar dat zal voor het nieuwe seizoen gereduceerd zijn tot 10. Open Monumentendag was bijzonder succesvol, want druk bezocht. Ook heeft een VWO klas van het Staring College een middag geholpen. In november was er ook extra hulp van leden van de Lions uit Lochem. Uiteraard zijn er toekomstplannen, onder andere een wandelroute over de Oude Begraafplaats in combinatie met de Paasberg. In het nieuwe seizoen begint iedereen weer met frisse moed, maar zal er opnieuw moeite gedaan moe ten worden om de werkgroep uit te breiden. Paleografie In het verslagjaar kwam de leeskring acht keer bijeen in de "De Veldmaat". Het aantal leden is 12. In december is Gerard Alting overleden en Fokkelien von Meyenfeldt vertrok wegens verhuizing zodat op 31-12-12 het ledental nog maar 10 bedraagt. De gemiddelde opkomst bedroeg acht leden. De leeskring heeft zich vooral bezig gehouden met het trancriberen en hertalen van teksten uit de 15e, 16e en 17e eeuw. Veel interessante teksten uit het archief van het Waterschap Rijn IJssel. Verder heb ben we op verzoek enkele teksten op 16e eeuwse kaarten van Lucas Jansz. Waghenaer getranscribeerd. Redactie LvL Ook dit jaar was Land van Lochem weer een bron voor nieuwtjes uit het verleden van Lochem en haar bewoners. De schrijvers, meestal uit eigen kring van het Genootschap, belichtten diverse aspec ten. De contacten met de drukker verliepen prima. Het drukken werd weer goed verzorgd. De ver spreiding liep op rolletjes, dankzij onze 21 bezorgers. In het bezorgersbestand waren de nodige veran deringen, 2013 Voor 2013 verwachten wij niet veel veranderingen, wel zoeken wij naar een aantal reserve bezorgers. Door vakanties, ziekte e.d. hebben we af en toe invallers nodig. De crisis merken wij ook bij de advertentie-acquisitie, nogal wat adverteerders doen niet meer mee. Gelukkig werden er nieuwe adverteerders gevonden, we mogen onze adverteerders dankbaar zijn voor hun ondersteuning. Tot slot Bovenstaande geeft weer aan in welke mate het Genootschap een zeer productief en bloeiend jaar heeft afgesloten. Het kan niet onvermeld blijven dat dit is dank zij alle vrijwillige medewerkers die hierin een groot aandeel hebben gehad. Ook de steun van onze trouwe leden is natuurlijk van groot belang. 28 Land van Lochem 2013 nr. 1

Land van Lochem | 2013 | | pagina 28