Evenementencommissie Met 8 georganiseerde activiteiten en twee excursies was er in 2012 een meer dan vol programma. De gezamenlijke avond in samenwerking met De Elf Marken, deze keer door hen georganiseerd, kwam daar nog bij. De gemiddelde opkomst was hoog: 85 personen en de excursies waren volgeboekt. Tijdens de Keidagen en op de open dag van de kruidentuin, was het Genootschap weer met een kraam of tafel vertegenwoordigd, bemand door een aantal vrijwilligers vanuit de vereniging. Er viel veel te leren en er is veel nieuwe ervaring opgedaan door de commissie. Sinds enige tijd heeft zij daarbij hulp gekregen van dhr. Erik Kruiderink. De commissie zal zich inzetten om ook het jaar 2013 tot een boeiend evenementenjaar te maken. Foto en Film werkgroep (archief en presentaties) Samenstelling werkgroep. Gerard Alting Jan Klein Bleumink Hanneke Carmiggelt Arie Lievestro Toon Driessen Wim Neerlaar Jet Grabandt Henk Potman Het inbrengen van de beeldcollectie verliep voorspoedig in het archiveringsprogramma Oasis. Ten aanzien van ons beeldarchief zou het wenselijk zijn om kennis van Barchem en Laren toe te voe gen aan de groep. Het beeldarchief is door vele particulieren geraadpleegd, ook kwamen er via de e-mail, verzoeken binnen. Ook is er beeldmateriaal geleverd voor boeken, tijdschriften en publicaties. In het bijzonder noemen we hierbij de bijdragen die zijn geleverd aan de Monumentengids Lochem, die op Open Mo numentendag 2012 feestelijk is gepresenteerd. Het Genootschap was in de persoon van Dick Kok vertegenwoordigd in de begeleidingscommissie bij de totstandkoming van de door CeesJan Frank geschreven gids. Het beeldarchief is weer uitgebreid met beelden uit het verleden die nog niet in ons bezit waren. De werkgroep verzorgde voorstellingen en ondersteunde met beeld en geluidsapparatuur lezingen. Als bijzondere presentatie vermelden we dat we op 22 februari in de vernieuwde Lochemse Schouw burg een middag- en avondvoorstelling met een diaklankbeeld met als thema "Lochems Theater" hebben verzorgd. Als aanvulling op het programma verzorgde het cabaretduo Elly Janssen en Nini Derlagen een kleine voorstelling. Een andere bijzondere gebeurtenis was het meewerken aan de activi teiten rond het Gudula herdenkingsjaar, de lezing op 31 oktober en het concert ter gelegenheid van de 1300ste sterfdag van de heilige Gudula op 17 november in de Gudula kerk. In de Veldmaat zijn kleine presentaties verzorgd waarin wij het Genootschap presenteerden en de bezoekers konden kennismaken met de activiteiten in de Veldmaat. Plannen voor 2013 Voor 2013 is de verwachting dat er een nieuwe laptop moet worden aangeschaft, de huidige is aange schaft in 2003. ICT Het netwerk op de Veldmaat draait op Windows 7 bevredigend. Behalve klein onderhoud was er geen aanleiding iets te veranderen. Iedereen is nu gewend aan de programma's Aura (bibliotheek) en Oasis (beeldregistratie). 2013 Het netwerk zal alleen normaal onderhoud vergen. Anders is het met de laptop, die is zodanig verou derd dat over aanschaf van een nieuwe gedacht moet worden. Monumentencommissie Dick Kok vertegenwoordigt het Historisch Genootschap in de Monumentencommissie van de gemeente Lochem. De commissie heeft tot taak het college van Burgemeester en Wethouders gevraagd en onge vraagd voorlichting en advies te geven over allerlei cultuurhistorische aspecten. In 2012 heeft de mo numentencommissie geadviseerd over onder meer de herijking van de gemeentelijke monumentenlijst, de archeologische waarden- en verwachtingskaart, de monumentenprijs 2012 en de toekomst van het monumentenbeleid in de gemeente Lochem. Museum Al jaren maken we een verslag van de museumwerkzaamheden, zonder dat er een museum is, alleen pogingen daartoe. 2012 Krijgt binnen die range jaartallen nog een extra bittere smaakt, omdat er een 27 Land van Lochem 2013 nr. 1

Land van Lochem | 2013 | | pagina 27