Ab Harkink Bertus Frank Dini Frank Eddy ter Braak Focko de Zee Henk Rademaker Jet Grabandt Marian Hulshof. Hans Eisink heeft aangegeven, dat hij met ingang van 2013 zijn werkzaamheden voor de groep wil be- eindigen. Dat vinden we erg jammer. We hebben Hans altijd als een heel plezierig en gezellig persoon ervaren. We zullen hem missen. Gelukkig blijft hij wel in een andere functie als vrijwilliger van het Genootschap behouden. Hij zal steeds verslag doen van de bijeenkomsten, die door het Genootschap worden georganiseerd. Naast het beheren van de bibliotheek en het archief, is het de taak voor onze werkgroep om vragen van derden m.b.t. de Lochemse geschiedenis te beantwoorden, of deze door te sluizen naar anderen, die er meer over kunnen vertellen. Daar wordt veelvuldig gebruik van gemaakt. Het is natuurlijk niet zo, dat we op alle vragen altijd een volledig antwoord kunnen geven. Maar in het algemeen lukt de beantwoording goed. We vinden dit heel plezierig werk. Je leert er zelf veel van en het is fijn een ander te kunnen helpen. Zo hebben dit jaar veel mensen via e-mail, telefoon, of d.m.v. een bezoek aan de Veldmaat contact met ons gezocht. Ook dit jaar zijn er weer mensen geweest die ons boeken (en ander materiaal) hebben geschonken, die betrekking hebben op de geschiedenis van Lochem, Laren en Barchem. We zijn deze mensen er erg dankbaar voor. De boeken, die we niet in onze bibliotheek hebben kunnen plaatsen, omdat ze er al in opgenomen zijn, hebben we in onze verkoophoek ondergebracht. Daar kunnen geïnteresseerden ze kopen voor een gering bedrag. Soms zit er heel leuk materiaal tussen. Het is heel plezierig de kopers blij de deur uit te zien gaan. Door al het andere werk, bleef het werk aan de bibliotheek en het archief wel eens liggen. Maar ook daar zijn duidelijke vorderingen waar te nemen. De digitale opslag van titels en trefwoorden van onze bibliotheekboeken is nu afgerond. Momenteel wordt er hard gewerkt aan het op orde brengen van ons knipselarchief. Bestaande verzamelingen worden nu uitgezocht op doublures en materiaal, dat eigen lijk toch te weinig relevant is om te bewaren. Is dat klaar, dan moet de inhoud van het knipselarchief nog door digitale opslag geschikt worden gemaakt om er snel iets in te kunnen opzoeken. Ook willen we het in de archiefdozen opgenomen materiaal nog digitaal opslaan en daardoor beter vindbaar maken. Deze klus wacht nog op uitvoering. Plannen voor 2013 Het ordenen, overzichtelijker en toegankelijker maken van het knipselarchief, van de archiefdozen en van het kaartenbestand (het project van Focko de Zee en Henk Rademaker) en het digitaal opslaan ervan, blijft nog de grote klus, waar we voorlopig mee bezig zullen zijn. Daarnaast zullen we ook weer aanwezig zijn op promotiebijeenkomsten, zoals de Lochemse Keidagen. Kruidentuin De Bleike Dankzij de grote inzet van de vrijwilligers hebben we weer een goed tuinjaar gehad. Van half maart tot half november is er op de oneven weken op woensdagmiddag en op de even weken op donderdagochtend hard gewerkt. Er zijn 18 vrijwilligers die zich allemaal inzetten voor zover ze dit qua tijd en lichamelijke gezondheid en leeftijd kunnen. Het seizoen startte met de NL-DOET dag de landelijke vrijwilligersdag) op 17 maart met onze eigen vrijwilligers en 6 extra enthousiastelingen. Werkzaamheden met een gezellige lunch: o.a. compost kruien en verdelen, perken opschonen, palen hekwerk vervangen en infobord plaatsen, nieuw kruiden- perk maken. Er is een mededelingenbord gemaakt en geplaatst waarop de algemene informatie staat en de evene menten worden bekendgemaakt. Op 30 juni was de open dag met als thema: verse keukenkruiden. Het was goed weer en redelijk bezocht. Er was een kraam van het IVN en de bijenvereniging en natuurlijk ook van het Historisch Genootschap. Er was van alles te proeven en een zoekspel voor de kinderen. Op 8 september - de open monumentendag met als thema Groen van Toen - waren er de hele dag mensen in de tuin aanwezig voor uitleg en een hapje en drankje en soms tussendoor wat werkzaamhe den. Er was redelijk wat belangstelling. Er is 4x vergaderd met elke keer een grote opkomst van de vrijwilligers bespreken planning, werk zaamheden, evenementen voor- nabespreken) op de Bleike of in de Veldmaat. Planning 2013 We hopen weer op een goed tuinjaar dankzij de inzet van onze vrijwilligers. NL-DOET: vrijdag 15 maart (o.a. Compost, bestrating reinigen en brekerzand erin werken, perken opschonen) 8 juni: open dag (11-4) met als thema: Bloemkunst 26 Land van Lochem 2013 nr. 1

Land van Lochem | 2013 | | pagina 26