Jaarverslag 2012 Bestuursaangelegenheden In het verslagjaar 2011 bestond het bestuur uit zes personen, en is als volgt samengesteld: Bert Brand André Reincke Marie Lievestro - voorzitter - penningmeester - secretaris Bert Eijkemans - afgetreden per 1 febr. Anges Klein-Jansen toegetreden in juni Dick Kok Focko De Zee - lid - lid - Op 31 december 2012 bestond het totale ledenbestand uit 649 leden. In vergelijking met de stand op 31 dec. 2011 is het aantal leden toegenomen met 10. Kregen wij vorig jaar te maken met een afname van leden, dit jaar doet zich het heuglijke feit voor dat we weer in de plus zijn geëindigd. Ondanks dat ons ook dit jaar weer leden zijn ontvallen. Bij de nieuwe leden die zich hebben aangemeld waren ook enkele personen die bereidt zijn vrijwilli gerswerk te verrichten. Voorzitter heeft ze bezocht en de taken zijn inmiddels verdeeld. - Het bestuur kwam in totaal tien maal bijeen in de Veldmaat op woensdagochtend. Daar werd de agenda afgewerkt, vervolgens werden de taken verdeeld en nieuwe plannen voorbereid. Daarnaast hebben leden van het bestuur diverse bijeenkomsten bijgewoond en gesprekken gevoerd met verschillende instanties. Per februari heeft Bert Eijkemans het bestuur weer verlaten. De zo belangrijke click ontbrak. Nog net voor de zomervakantie is Anges Klein-Jansen bereidt gevonden de vacante plaats in het be stuur in te nemen. Zij zal in de alg. ledenvergadering in 2013 officieel worden gekozen. - Het Genootschap heeft zich dit jaar aangesloten bij de Coöp. Erfgoed Gelderland. De eerste bijeen komst/ledenvergadering werd bijgewoond door de bestuursleden Focko De Zee en Anges Klein. Zij hebben het als zeer interessant ervaren. - Het jaarlijks terugkerend evenement, de Nieuwjaarsreceptie, vond weer plaats in de Zonnebloem. Het bestuur nam in aanwezigheid van een groot aantal leden op gepaste wijze afscheid van de dames Aalbers en Burggraaff, die gedurende jaren de leiding op zich hebben genomen van de werkgroep Oude Begraafplaats. Als blijk van waardering werd hen beiden een passend cadeau aangeboden. Voorzitter bedankte daarna de vrijwillige medewerkers, die in grote getale aanwezig waren, voor hun niet aflatende inzet gedurende het afgelopen jaar. Het is van grote waarde wat deze mensen allemaal geheel belangeloos voor de vereniging doen. De aanwezigen konden daarna genieten van een optreden door Gerrit en Thera Lueks. Al met al weer een geslaagde middag. - De algemene ledenvergadering van 21 april, voor het eerst gehouden op zaterdagmiddag, plaats van samenkomst camping De Heksenlaak, werd bezocht door 46 personen incl. het bestuur. Tijdens de presentatie van de financiele begroting voor 2013 met een negatief saldo van 800,00 euro, stelt het lid van de kascommissie Eric Haarman, de vergadering voor de contributie met ingang 1 januari 2013 te verhogen naar 20,00 resp. 26,00 euro per jaar. De vergadering gaat akkoord. - Penningmeester heeft zich laten informeren over automatische incasso van de contributies. Na rijp beraad is besloten hier niet toe over te gaan omdat de kosten te hoog uitvallen. - Bij de jaarlijkse overdracht van het Somersetmonument op 2 april, waarvoor wij door de gemeente worden uitgenodigd, werden wij vertegenwoordigd door onze voorzitter Bert Brand. Hij was zeer on der de indruk van de ceremonie en vond dat hier eigenlijk wat meer mensen getuige van moesten zijn. - Op 8 mei hebben wij bezoek gehad van onze huisbaas en sponsor Viverion, directeur dhr. Allersma en mw. Van Meulekom waren onze gasten, wij hebben ze tijdens een eenvoudige lunch kennis laten maken met ons werk. Het was een prettig bezoek en zij waren zeer onder de indruk. - Tijdens de Open Monumentendag op 8 september was de Veldmaat geopend voor publiek. Wilma Nijenhuis heeft die dag een aantal lezingen verzorgd over landschapsarchitectuur. Ook de Oude Begraafplaats en de Kruidentuin waren opengesteld. Men mocht zich verheugen in een flink aantal bezoekers. - Focko De Zee neemt namens het H.G. nog steeds zeer actief deel aan de commissie die o.a. een mu seum in Lochem mogelijk wil maken. Verder in dit verslag leest u zijn bevindingen. - Via het Fonds 1819 zijn wij in het bezit gekomen van enige plaquettes en een herinneringssteen af komstig uit voormalige SNS bankgebouwen. - De Gemeente heeft laten weten dat na hun verhuizing naar het nieuwe kantoor de overgebleven "kunstschatten", Lochem betreffende, aan ons zullen worden geschonken. Bibliotheek en Archief De werkgroep bestaat momenteel uit de volgende personen: Land van Lochem 2013 nr. 1 25

Land van Lochem | 2013 | | pagina 25