Kort Geschiedenis Nieuws Genealogischedag in Gorssel CeesJan Frank Nieuw Stadhuis Op woensdag 6 februari is het nieuwe gemeentehuis van Lochem officieel geopend door de Commis saris van de Koningin van Gelderland, Clemens Cornielje, en burgemeester Frans Spekreijse. Architect van het spraakmakende gebouw is Thomas Rau. Met de ingebruikname is een eind gekomen aan een lange, tot ver in de middeleeuwen teruggaande traditie, waarin het stadsbestuur binnen de grachten van Lochem gehuisvest was. Vooralsnog is niet bekend wat er met de historische monumenten (stadhuis en raadhuis) gaat gebeuren. Ook het honderdjarige gemeentehuis in Gorssel is zijn oorspronkelijke functie kwijt geraakt. Hier ves tigt zich, na een ingrijpende verbouwing en uitbreiding, het Museum voor Realistische Kunst van Hans Melchers. Het museum zal in 2015 worden geopend. Jaarboek Achterhoek Liemers In het 36ste Jaarboek staan de kastelen en havezaten in de Achterhoek en Liemers centraal. De vele aan wezige buitenplaatsen zijn juweeltjes van bijzonder cultureel erfgoed, aldus het Jaarboek. Wat betreft de gemeente Lochem is er een bijdrage van Jan Harenberg over het Huis de Ehze bij Almen en een voor treffelijk artikel van Jorien Jas, conservator bij het Geldersch Landschap Geldersche Kasteelen, over de Chinese kamer van Huis Verwolde, waarvan de unieke behangsels onlangs zijn gerestaureerd. Wim Jansen is op zoek gegaan naar historische theekoepels in de regio, en stuitte daarbij onder meer op de Staringkoepel bij Laren en de tot vakantiewoning herbestemde koepel bij 't Gagel in Lochem. Jaarboek Achterhoek Liemers, deel 36, november 2012, uitgave van de Historische Vereniging Achter hoek en Liemers, Doetinchem 2012. Gebr. Naeff Op donderdag 14 februai j.l. hield de heer Herman Naeff, nazaat van de bekende Lochemse leerfabrikan- tenfamilie, een lezing over de geschiedenis van de vermaarde leerfabriek Naeff. Op deze avond werd ook zijn boek gepresenteerd, met de titel Gebr. Naeff Lochem, geschiedenis van een lederfabriek. Het is een rijk geïllustreerd boekje met veel informatie over de stichting van de fabriek en de bijzondere productie. 100 jaar geleden in het landelijke nieuws In het Algemeen Handelsblad van 28 november 1913 wordt melding gedaan van de opening van het bijkantoor van de Geldersche Credietvereeniging in Lochem. Aan het hoofd staat mejuffrouw U. IJssel de Schepper, de eerste vrouwelijke bankier, aldus de krant. Het Nieuws van den Dag van 26 juni 1913 vermeldt de aanbesteding van de bouw van een leeszaal op de Kalenberg in Barchem, bestemd voor de Woodbrookers. De laagste inschrijver was de heer L.G. Beerink uit Lochem, voor f. 2258,67. Nieuws voor deze rubriek? Mail het aan de redactie. Zaterdag 25 mei 2013 organiseert de Werkgroep Genealogie van de Historische vereniging "De Elf Marken" te Gorssel haar negentiende Genealogische dag in De Brink (naast NH kerk) - Hoofdstraat 27 - 7213 CV te Gorssel Deze dag begint 's morgens om 10 00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur Evenals vorig jaar zal er weer één familie centraal staan op deze dag. Dit jaar zal dit de familie van der Meij zijn. Meer informatie over de genealogische dag is te vinden op www.deelfmarken.nl 24 Land van Lochem 2013 nr. 1

Land van Lochem | 2013 | | pagina 24