vrijdag LocheW volgend 1 februari Deadline kopy In het laatste Land van Lochem van 2012 presenteren we u weer een gevarieerde verzameling bijdragen over de lokale historie in en rond Lochem. Dit keer staat de stad Lochem centraal. Eddy ter Braak duikt in de geschiedenis van het historische pand Markt 27-28 en ontraadselt ook het geheim van de kleine gevelsteen in de voorgevel. Een paar huizen verderop staat het statige herenhuis, waarin tegenwoordig "De Kawop" is gevestigd. Bij het aanleggen van de fundering van dat huis in 1864 werd een heel bijzondere vondst gedaan. Ook daarover leest u in het Land van Lochem. In "Klere halen in Lochem" gaan we terug naar de jaren dertig en bezoeken we opnieuw de Lochemse binnenstad, ditmaal op zoek naar een net pak voor een kleine jongeman. Even buiten Lochem is onderzoek gedaan naar de restanten van wat mogelijk een militaire verschansing is geweest in de Tachtigjarige Oorlog. Jan Kleinen doet hier verslag van. Everhard Jans beschrijft een historische boerenschuur op een erf in Langen, aan de Zwiepseweg. Het is een bijzonder en voor de streek belangrijk bouwwerk, dat een fraai beeld geeft van de landelijke bouwkunst in de 19de eeuw. Verder is er een verslag van het programma in de Grote Kerk ter gelegenheid van het "Gudulajaar" en een bijdrage van Jan Harenberg over Kasteel Ampsen. Ten slotte starten we in dit nummer een nieuwe rubriek: Kort Geschiedenis Nieuws, met kleine berichten over actuele gebeurtenissen rondom de geschiedenis van Lochem. Met een belangrijk verzoek: als u ideeën of bijdragen heeft voor deze rubriek, dan horen we dat graag. Rest ons u veel leesplezier te wensen, een goede kerst en jaarwisseling en tot volgend jaar! De redactie NIEUWJAARSRECEPTIE Het bestuur nodigt u hierbij van harte uit voor de nieuwjaarsreceptie op zaterdag 5 januari 2013, van 14.30 - 16.30 uur. Daar zullen, onder het genot van een drankje en een hapje, het uitwisselen van nieuwjaarswensen en de speech van de voorzitter centraal staan. Maar wij vragen speciaal uw aandacht voor een optreden van onze bekende plaatsgenote Dinie Hiddink en haar partner Dinant Abbink. Zij zal, op haar zo eigen wijze, de middag opluisteren met een vertelling, al dan niet in dialect, maar uit het leven gegrepen. Graag tot 5 januari. Eetcafe"de Zonnebloem", Zutphenseweg 103, Lochem 3 Land van Lochem 2012 nr. 3

Land van Lochem | 2012 | | pagina 3