Een detailopname laat zien, dat een boerentimmerman heel ingenieus een mozaïekpatroon van dun rondhout construeerde die de inrijdeuren flankeren, voorzien van het jaartal 18 (links) en 66 (rechts). Het totaalbeeld van het jaartal is dan 1866. Een dergelijke schuur met houten siermozaïek stond tien jaar geleden nog op de kruising vanuit Lochem naar Markelo (linker erf op de driesprong, bezit van Weldam). Dus ook bekend aan de randen van de Hof van Twente, aan gene zijde van de Schipbeek. Ook in het landelijk gebied rond Diepenheim staan en stonden verwante driebeukige schuren met wolfdakoverstek (in de omgeving van watermolen de Haller). Wat Zwiep betreft: een foto uit 1970 (Historisch Genootschap) bewijst dat ook de nog bestaande schuur op het boerenerf de Kok aan de Zwiepseweg 166 een dergelijk decoratief houtmozaïek bezat (zonder jaartal) met tevens de verdiept geplaatste rondboogvormige mestdeurtjes (4 stuks). Eddy ter Braak maakte mij attent op digitale gegevens uit het Gelders Archief te Arnhem, betrekking hebbend op pachtboerderijen van kasteel de Cloese.9) Qua tekenstijl schat ik de bouwkundige tekening van een sterk verwante driebeukige schuur van het erve van Keppel, grenzend aan Pillink(buurtschap Langen) uit de periode rond 1860. Qua lengte verwant aan Wandtechniek straatgevel Klein Burink, Zwiepseweg 164, 2 cijfers van het jaartal 1866 in houtmozaïek, 18 ter linkerzijde van de toegangsdeuren. Foto: Historisch Genootschap, situatie in 1976 •q5& 'jspj Langsdoorsnede schuurtype erve van Keppel, rond 1860, Gelders Archief te Arnhem Land van Lochem 2012 nr. 3

Land van Lochem | 2012 | | pagina 26