Klere halen in Lochem (Kleren kopen in Lochem) Markt te kopen en helemaal opnieuw te laten opbouwen, is een groot vraagteken. Toen ze in 1892 in Lochem terug keerden, kwamen er bij al hun adressen tot aan zijn overlijden in 1912, nog 11 bij. Hendrika Barink overleed in 1905, toen ze een tijdje aan de Blauwe Torenstraat woonden. Evert Jan Teunissen stierf in 1912. Zijn laatste adres was Tramstraat 17, waar hij als stoelenmatter vermeld staat. Het huis aan de Markt was niet de eerste plek, waar het echtpaar Teunissen in Lochem had gewoond. Voor ze zich hier vestigden, hadden ze sinds hun aankomst in 1883 al 6 andere adressen in Lochem gehad. Hoe hij er toe kwam om in 1888 het pand aan de Al heeft het pand aan de Markt nadien nog vele verschillende eigenaars en bewoners gehad, het is gelukkig goeddeels in de oude staat behouden gebleven. Als u in de winkel van 'Bril- In-Mode' komt, ziet u, dat daar nog steeds de oude schouw van het vroegere woonhuis aanwezig is. Ook is uiterlijk nog duidelijk zichtbaar, dat het vroe ger om twee woninkjes ging, te zien aan de beide voordeuren in het pand. A.Meuleman Onderstaand verhaal speelt in de dertiger jaren en is afkomstig uit het boek 'Jongs,wi-j mot moar 's kieken wat wodt' van A. Meuleman van boerderij de "Weijenberg" in Oolde bij Laren. Het oorspronkelijke verhaal is in dialect geschreven en voor het Land van Loch- em vertaald. Ja, wanneer je voor het eerst naar school gaat, heb je schoolkleren nodig. Nou, dan moeten we naar Lochem en zien dat we daar wat krijgen. 's Morgens heeft vader de fietsen klaar gezet. Om de stang heeft hij een molton doek gebonden, waar ik op kan zitten. Zelf fietsen is veel te gevaarlijk. De fiets van moeder is opgepompt en staat ook klaar. En toen naar Lochem toe. Onderweg werd overlegd, dat ze de fietsen bij Vroom in de tuin wilden zetten. De weg naar Lochem is nog een grintweg, met kuilen en gaten, die ik regelmatig goed kon voelen. Met de fiets kon je bij de Exelse Tol zo rechtdoor naar het spoor en dan de Mengerbrug over naar de smalle Berkelbrug. De oude schouw Bronnen: - Kadaster Lochem, archief 1.073 Regionaal Archief Zutphen - Oud Archief Lochem, archief 1.001 R.A.Z. - Archief Gemeente Lochem, archief 1.002 R.A.Z. - Bevolkingsregister Lochem, archief 1.075 R.A.Z. - Bevolkingsregister Laren, archief 1.076 R.A.Z. - Geschiedenis van de Lochemse straten in woord en beeld door J.G.M. van Hoorn. - Stadswandeling omstreeks 1820, in Scholtambt van Lochem nr. 6 (1985). - Huisnummerboek Lochem (geschreven exemplaar) R.A.Z. Land van Lochem 2012 nr. 3 19

Land van Lochem | 2012 | | pagina 19