Koopman Evert Jan Teunissen heeft niet lang van zijn nieuwe onderkomen genoten. Hij verkocht de beide panden al weer in 1891. Kleermaker Hendrik Jan Wolters uit Lochem werd de nieuwe eigenaar. Bijna zeker was het pand ten tijde van het maken van de foto (op pagina 17) nog in handen van Evert Jan Teunissen. Als je naar de opgegeven beroepen van hem kijkt ten tijde van belangrijke gebeurtenissen in zijn volwassen leven, dan zie je dat hij begonnen was als dagloner, daarna wijnkopersknecht, vervolgens lange tijd koopman, dan fruithandelaar (rond 1900), nog een keer koopman, om daarna terug te vallen op het beroep van dagloner en tenslotte stoelenmatter. Rond 1900 was hij dus fruithandelaar. En rond die tijd (zie het opschrift op het pand op de foto van het pas ingerichte pleindeel) was er een fruit- en groen tewinkel in het pand gevestigd. Evert Jan Teunissen was volgens het bevolkingsre gister van Lochem op 1-12-1890 al met zijn vrouw en een dochter naar Hengelo (O.) vertrokken. In 1892 kwamen ze echter vanuit Goor weer naar Lochem terug. Het was hem ondertussen blijkbaar financieel niet goed gegaan. Als beroepen staan in het Lochemse bevolkingsregister achtereenvolgens vermeld: koop man, dagloner en stoelenmatter. Ook het feit, dat ze zoveel adressen hebben gehad, wijst in die richting. een met de naam van zijn vrouw: Hendrika Barink. Het zijn dus hun initialen, die op de gevelsteen staan. Maar hoe zit het dan met het jaartal 1887 op de gevelsteen? In het kadasterboek staat vermeld "dj. 1889Herbouw en Split"Dat is en blijft onduidelijk. De huisjes werden omstreeks 1887/1889 dus gro tendeels afgebroken, het grondoppervlak opnieuw ingedeeld en het front naar de marktzijde verplaatst. van de huizen werd verbouwd tot voorkant. Dat is goed af te lezen aan het vroegere pand van Izaak Biljardt. Achterzijde werd voorzijde Volgens de kadasterboeken werden de huisjes in 1888 al weer verkocht. Eerst aan Wilhelmina Geertruida van de Riet, weduwe van Jan Hendrikus Muijderman, "smederij doende". Maar in hetzelfde jaar werden ze al weer doorverkocht. Dit keer aan de koopman Evert Jan Teunissen. Hier verschijnen de letters E.J.T. in beeld. Zou H.B. dan ook kloppen? Inderdaad komen deze letters over- F If UIT f'i 18 Markt 27-28 op een foto uit de 60er jaren. Op de uitvergroting van bovenstaande foto is de besproken gevelsteen te zien, net als nu half verborgen achter het luik rechts van de deur. Land van Lochem 2012 nr. 3

Land van Lochem | 2012 | | pagina 18