Hekking. In 1742 trouwde hij in Lochem met Stoffelina Geertruijd Bruggink, ook uit Zutphen afkomstig. Jan Laurens werd bij zijn huwelijk aangeduid als jurist en Stadholder des Scholtampts Lochem. Het huis dat het echtpaar in Lochem kocht moet dus wel representatief zijn geweest. Er komen meerdere kinderen waarvan Jan Laurens jr. de oudste was en Gerhard de tweede zoon. Jan Laurens Sr. is in 1789 overleden en op een inwonerslijst uit 1795 komt zijn weduwe voor in de Bierstraat, we mogen aannemen nog op hetzelfde adres als in 1750. Mevrouw komt te overlijden in 1804 op 83-jarige leeftijd en dan besluiten de kinderen het huis te verkopen. Zoon Gerhard verkoopt in 1805 huis en hofjen daarachter en een schuur daarnaast tussen H.J. Thomasson en W.A. Thomasson in de Bierstraat aan J.B. Solner (een kleinzoon) en die verkoopt hetzelfde een maand later aan Jan Smit en huisvrouw. En tenslotte belanden we richting 1832 als op 26 juli 1820 Jan Smit en huisvrouw Berendina Boevink hun "eigendommelijke huis hof en weere, gelegen van vooren aan de Bierstraat, grenzend aan de eenen zijde aan de behuizinge van den Heer Arendsen de Wolff, en aan de andere zijde aan de publieke straat, uitko mende met den hof in de zogenaamde Achterstraat, binnen deze stad Lochem" verkopen aan Antonie Josias van Marle, rector van de Latijnsche School, en deszelfs ehevrouw Franciska Hendrika Maria Lobrij. Uit de kadastrale inschrijving van 1832 kennen we plaats en omvang van dit bezit. Het gaat om nummer F344 huis en erf ter grootte van 2 are 40 ca, in eigendom bij Antonie Josias van Marle. Het pand waarin nu dus pizzeria Da Vinci is gevestigd. 6 Bierstraat 10 ten tijde van de radio- en lampenzaak van Carel Langeler (Collectie Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem) Land van Lochem 2012 nr. 2

Land van Lochem | 2012 | | pagina 6