Van de bestuurstafel Start begraafplaatswerkzaamheden met wethouder en gemeente functionarissen. Op 12 maart is de oude-begraafplaatswerkgroep gestart. Van gemeentewege was de wethouder aanwezig met twee ambtenaren en werd de groep bij de Croissanterie een kop koffie met iets er bij aangeboden. Een feestelijke start. De regionale krant heeft er ook aandacht aan geschonken. NL Doet - ook in de kruidentuin. Op zaterdag 17 maart heeft de werkgroep kruidentuin deelgenomen aan "NL Doet" Vrijwilligers zetten weer hun beste beentje voor. Ook Lochemse middenstanders lieten zich niet onbetuigd en zorgden gratis voor het "natje en droogje". Ook hieraan was een krantenartikel gewijd. Overdracht Sommerset monument. Op maandag 2 april vond de jaarlijkse overdracht plaats van zorg voor het Sommerset monument aan een brugklas van het Staringcollege. Ter plekke werden bloemen gelegd en in de Synagoge werd daarna een uitvoering verzorgd door de leerlingen. Zeer stijlvol en het bijwonen meer dan waard. Wij proberen volgend jaar onze leden hierover te informeren, want de publieke belangstelling mag bij zo'n belangrijke herdenking wel wat groter zijn. Jaarvergadering. De Algemene ledenvergadering, dit jaar voor het eerst gehouden op een (zaterdag) middag is in goede orde verlopen, met voor het bestuur de onverwachte oproep van de kascommissie aan de vergadering, om in 2013 het lidmaatschapsgeld te verhogen. Dit voorstel werd met algemene stemmen aanvaard. Zie hierover de me dedeling van de penningmeester. Bezoek Viverion. Op 8 mei hebben we bezoek gehad van onze huisbaas Viverion. Directeur Jan Willem Allersma met a.i.manager Hilde van Mullekom hadden gehoor gegeven aan onze uitnodiging. Wij vonden dat men wel eens mocht weten hoe goed de Veldmaat, mede dank zij hun sponsoring, door ons gebruikt wordt. Zij waren bijzonder geïnteresseerd en naar wij menen zeer onder de indruk van onze vereniging. Braderie. Op zaterdag 19 mei was uw vereniging weer paraat op de braderie tijdens de Lochemse Keidagen. We heb ben nieuwe leden kunnen inschrijven en aan vele vragen kunnen voldoen. Dank voor de inzet van een ieder. Open Monumentendag. Op zaterdag 8 september is het thema "Groen van Toen". Het programma komt nog uitgebreid in de lokale pers, maar u kunt die datum alvast vrijhouden. Wij houden die dag open huis in de Veldmaat, Oude begraaf plaats en Kruidentuin alsmede een ledenwerfactie. In bijgesloten activiteitenkalender leest u hier alles over. Nieuw bestuurslid. Mevr. Anges Klein-Jansen heeft aangegeven geïnteresseerd te zijn in een bestuursfunctie. Ze zal al in het bestuur meedraaien zodat haar lidmaatschap in de volgende algemene ledenvergadering in 2013 bekrachtigd kan worden. Terugblik Excursie naar Het Land van Maas en Waal Wie op 4 april 2012 de interessante presentatie over Het Land van Maas en Waal van Jan Berends uit Doetinchem heeft meegemaakt wist met grote zekerheid dat de excursie op 5 mei iets bijzon ders zou gaan worden. Veel informatie over wat wij zoal onderweg en op de diverse locaties te zien zouden krijgen werd nu werkelijkheid. En wederom voorzien van boeiende historische informatie. Daar zou een compleet nummer van ons blad Land van Lochem mee kunnen worden gevuld. In deze terugblik zullen echter een aantal hoogtepunten/bezienswaardigheden de revue passeren. Omdat in deze aflevering van Land van Lochem geen ruimte was om het uitgebreide verslag te plaatsen, is het op de site van het genootschap gezet. www.hglochem.nl 4 Land van Lochem 2012 nr. 2

Land van Lochem | 2012 | | pagina 4