vrijdag Tuind van L°cbenl volgende irtll Deadline W>py Zoals ieder jaar is er midden in de zomer weer hard gewerkt aan een nieuw Land van Lochem. En mede dankzij een aantal van onze "vaste schrijvers" is er een extra dik en gevarieerd tijdschrift voor u samengesteld. Zo heeft André Reincke weer nieuwtjes over de geschiedenis van Lochem. Ditmaal beschrijft hij de historie van één van de oudste nog bestaande huizen in de Lochemse binnenstad, het zogenaamde Saksisch monu ment aan de Bierstraat. Daar waar nu pizza's worden gebakken woonden ooit notabele ingezetenen van de stad. Verder is er een uit het dialect vertaalde bijdrage over de oude boerderij de "Weijenberg" in Oolde bij La- Eddy ter Braak neemt ons mee naar de achttiende eeuw en duikt in het leven en werken van ds. Casimir Albrecht Wilhelmus Hein, van 1747 tot 1775 predikant in Almen, verwoed patriot en in de laatste jaren van zijn leven woonachtig in Lochem. Het thema van de landelijke Open Monumentendag, dit jaar op 8 en 9 september, is Groen van toen. In dat kader schreef tuin- en landschapshistoricus Wilma Nijenhuis-ten Arve een uitvoerig artikel over de geschie denis van de Nieuwe Begraafplaats aan de Zutphenseweg in Lochem. Het terrein, aangelegd in 1929 naar ontwerp van de bekende tuinarchitect Hugo Poortman, heeft een boeiende ontstaansgeschiedenis. Een bezoek aan het fraaie terrein, waarin heden ten dage van het oorspronkelijke ontwerp nog veel elemen ten herkenbaar zijn, is zeer aan te bevelen. Open Monumentendag is daar de uitgelezen gelegenheid voor. Bekijk dan ook eens het opvallende entreegebouw met zijn uitgebreide symbolische ornamentiek uit 1931. Het gebouw is ontworpen door de toenmalige Lochemse gemeentearchitect Willem Hendrik Wessel. Ten slotte is er in het kader van het jaar van de Historische Buitenplaats aandacht voor "kasteel" De Boek horst in de buurtschap Klein Dochteren. Wij wensen u veel leesplezier! De redactie Van de penningmeester Geachte leden, Staande de algemene ledenvergadering van 21 april 2012 heeft de kascommissie, bij monde van Eric Haar man, naar aanleiding van de gepresenteerde begroting voor 2012, (met een negatief saldo van 800,--), de vergadering voorgesteld de contributie met ingang van 2013 met 2,00 euro per jaar te verhogen. Deze verhoging werd met algemene stemmen goedgekeurd, waarna het bestuur heeft besloten dit voorstel van de commissie en de aanwezige leden te volgen. De nieuwe bedragen gaan dus gelden per 1 januari 2013 en zijn als volgt: Enkel lidmaatschap 20,00 euro per jaar (was 18,00 euro) Gezinslidmaatschap 26,00 euro per jaar. (was 24,00 euro) Land van Lochem 2012 nr. 2 3

Land van Lochem | 2012 | | pagina 3