^iwr-„n vrijdag^ Lochem In het laatste Land van Lochem van 2011 beloofde de redactie u met ingang van het nieuwe jaar een ge heel vernieuwd tijdschrift, na tien jaar trouwe dienst van de oude vormgeving. Zoals u ziet waren wij wat voorbarig met die mededeling. Om technische en organisatorische redenen is besloten de introductie van het nieuwe Land van Lochem uit te stellen en wel tot het eerste nummer van 2013. Nog even geduld dus. Dat betekent niet, dat wij in deze elfde jaargang geen bijzondere verhalen uit de geschiedenis van Lochem, Laren en Barchem voor u in petto hebben. 2012 is het jaar van de Historische Buitenplaats. In het kader van het themajaar besteedt het Land van Lochem in deze en de komende afleveringen aandacht aan enkele bui tenplaatsen rond Lochem en Laren, te beginnen met Oolde. Eddy ter Braak vertelt u over een bijzondere aanwinst van het Historisch Genootschap, een uit 1880 daterend "receptieboekje", dat aan dr. E.D. Cartier van Dissel werd overhandig bij zijn zilveren ambtsjubileum. Veel aandacht is er in dit nummer voor een speurtocht naar het ontstaan van de "Berlagehuizen" aan de Nieuweweg in Lochem. Op wiens initiatief werden deze fraaie villa's gebouwd? En wat vertellen oude bronnen ons over de ontwerper? Een artikel met een verrassende ontknoping. Verder in het Land van Lochem uw reacties op de groepsfoto uit 1949, die in de vorige editie in de rubriek "Gaat u een lichtje op" werd gepresenteerd, een bijdrage van Henriëtte Marsman-Slot over een gedenkwaardig galadiner op Ampsen en het jaarverslag over 2012. Wij wensen u veel leesplezier! De redactie Genealogische dag in Gorssel Zaterdag 19 mei 2012 organiseert de Werkgroep Genealogie van de Oudheidkundige vereniging "De Elf Marken" te Gorssel haar achttiende Genealogische dag in De Brink (naast NH kerk) Hoofdstraat 27 7213 CV te Gorssel Deze dag begint 's morgens om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Evenals vorig jaar zal er weer één familie centraal staan op deze dag. Dit jaar zal dit de familie Wiltink zijn. Meer informatie over de genealogische dag is te vinden op www.deelfmarken.nl 3 Land van Lochem 2012 nr. 1

Land van Lochem | 2012 | | pagina 3