Maar alles op de begraafplaats ging wel gewoon door. Er is weer ontzettend hard gewerkt. Ernst Marsman moest ook afscheid van ons nemen door lichamelijk ongemak, wat ons zeer speet. In mei hebben wij (met heel mooi weer) nog een open dag gehouden, met heel veel bezoekers. Daar is ook het begraafboek van Barchem en Laren gepresenteerd. Wat Marie en ik met behulp van de drie beheerders van onze begraafplaatsen hebben gemaakt. Daarvoor zijn wij ze veel dank verschuldigd. In de maanden oktober en november zijn er wekelijks drie of vier personen van de Lion's geweest om ons te helpen. Geweldig! In november zijn we gestopt. Door de Gemeente Lochem zijn wij met onze vrijwilligers uitgenodigd om te gaan eten, wat door allen zeer op prijs is gesteld. Marie en ik hebben namens de Gemeente Lochem (dhr. Th. De la Court) het boek "Geschiedenis van Lochem" gekregen. Als laatste willen wij onze vrijwilligers nogmaals bedanken voor hun onuitputtelijke inzet en hun trouw. Wij wensen jullie veel succes en tot ziens. W.g.: Corrie Burggraaf en Marie Aalbers Plannen 2012 Van Corrie en Marie is op de nieuwjaarsbijeenkomst, op 7 januari officieel afscheid genomen als leiding gevenden van de werkgroep Oude Begraafplaats. Lovende woorden waren er van voorzitter Bert Brand en natuurlijk een passend cadeau. De leiding is overgenomen door een vijftal vrijwilligers, die de activiteiten onderling verdeeld hebben. Verslag Paleografie In het verslagjaar kwam de leeskring negen keer bijeen in de "Veldmaat". Het aantal leden is twaalf. De ge middelde opkomst bedroeg tien leden. De leeskring heeft zich vooral bezig gehouden met het trancriberen en hertalen van teksten uit de 15e, 16e en 17e eeuw. Veel interessante teksten uit het archief van het Waterschap Rijn IJssel en het Regionaal Archief Zutphen. Verder hebben we op verzoek de teksten op vier Berkelkaarten door Nic. van Geelkerken getranscribeerd. Naar goede gewoonte hebben we ook dit seizoen weer afgesloten met een voordracht over wegenkaarten van de "Kruistochten tot heden" Verslag redactie Land van Lochem Het afgelopen jaar werd ons periodiek Land van Lochem weer gevuld met artikelen over diverse onderwerpen. De schrijvers kwamen veelal uit eigen kring. Het drukwerk werd weer uitstekend verzorgd en de verspreiding liep, dankzij onze 21 bezorgers, op rolletjes. Plannen 2012 In 2012 gaan wij ons bezinnen op een nieuwe vormgeving. De advertentiebezetting is dankzij onze advertentie acquisiteur weer prima. We mogen onze adverteerders dankbaar zijn dat zij de uitgave van het blad mede mogelijk maken. Verslag website De website www.hglochem.nl heeft ook in 2011 het nieuws en de agenda van activiteiten verstrekt, zoals bestuur en werkgroepen die aanleverden. De eerder geconstateerde geringe aandacht voor deze manier van communiceren is niet veranderd. De openbare bijeenkomsten van het genootschap worden, behalve op de eigen website, ook aangekondigd via de cultuurwebsite van Lochem http://kunstweb.ning.com/. Het aantal leden van wie de mailadressen bekend zijn, is gestegen tot 210. In 2011 is enkele malen via een mailing aandacht gevraagd voor een bijeenkomst. Plannen 2012 Communicatie langs digitale weg kan voor een vereniging als het HG hooguit aanvullend zijn. Met het huidige beheer wordt voldoende "op de winkel gepast". Het vergroten van de statische informatie, gebruik makend van teksten uit de Canon en van artikelen uit Land van Lochem, wordt - met lage prioriteit - voortgezet. Slotwoord Uit bovenstaande verslagen blijkt maar weer eens hoe het Genootschap bruist van activiteiten. Aan allen die hieraan hebben bijgedragen: HARTELIJK DANK. 28 Land van Lochem 2012 nr. 1

Land van Lochem | 2012 | | pagina 28